Yaşam

Evde Saç Kesimi Nasıl Yapılır? Saç Kesmenin Püf Noktaları Neler?

Koronavirüs salgını nedeniyle pek çok esnaf kepenk indirmiş durumda. Sosyal mesafenin korunamadığı tüm iş yerlerinin kapatılmasına karar verildi. Son olarak berber ve kuaförlerin de kapatılması bir süre sonra vatandaşları farklı alternatifler araştırmaya itti. Saçları uzayan insanlar bu süreçte çareyi kendi saçlarını kesmekte buldular. Pek çok kişi daha önce kendi saçlarını kesmedikleri için endişe yaşıyorlar. Özellikle erkekler bu süreçte daha hızlı uzayan saçlarıyla nasıl mücadele edeceklerini bilmiyorlar.

Evde saç kesiminin popüler hale geldiği ve pek çok kişinin evde saç kesim denemelerine başladığı bu süreçte çeşitli yöntemler deneniyor. Farklı alternatiflerin gündeme geldiği süreç içerisinde saç kesiminin püf noktalarını sizlerle paylaşıyoruz.

Evde Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

saç kesimi

Evde saç kesimi yapmadan önce saçların temiz olduğundan emin olunmalıdır. Özellikle dolaşık olmayan saçlar kesim sürecinde kolaylık sağlayabilir. Saçlar dolaşıyorsa ve karışıyorsa dolaşıklık açıcı bazı ürünler kullanılabilir.

Saçlar en güzel nemliyken kesilir ancak bu süreçte çok ıslak olmamasına dikkat edin. Saçtan sular damlıyorsa bir havlu yardımıyla fazla su alınabilir. Kesim sırasında rahat bir alan seçilmesi sağlıklı sonuç almak açısından önemlidir. Geniş bir ayna ile saçın tüm bölümleri rahat görülebilir. Saçın arkasında da bir ayna olması arka kısımları görmek açısından faydalı olacaktır.

Saçı kesmeden önce doğru taramak önemlidir. Doğal ayrım çizgisine dikkat ederek kesim yapmak doğal bir sonuç için gereklidir. Erkekler için tıraş makinesiyle bir kesim yapılacaksa düşük numaralı başlıkla kesime başlanmalı böylece yaşanabilecek aksi bir durumun önüne geçilebilir. Düşük başlıklar yumuşak geçiş için önemlidir.

Makasla kesim yapılacaksa saçlar tarakla ya da parmaklarla yukarı kaldırılır. Küçük hareketlerle gerçekleştirilecek kesim makas izlerinin oluşmasını engelleyebilir. Eşit kesimler makasla kesim sırasında önemlidir. En sonunda saça şekil vermek için küçük dokunuşlar yapılabilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı