Yaşam

Günümüz Koşullarında Yapılabilecek Karlı İş Fikirleri

Düşük sermayelerle, günün şartlarına uygun şekilde iş arayışında olanlar için hazırladığımız günümüz şartlarında yapılabilecek karlı iş fikirleri yazımızda, farklı iş detaylarına yer verdik. 

Bina Temizlik ve Yönetimi 

Son yılların modası olan bina yönetim şirketleri, düşük maliyetlerle kurulması mümkün olan müşteri sayısına bağlı olarak iyi kazanç bırakacak işlerden biridir. Bina sakinlerine vaat ettiğiniz hizmetlere bağlı olarak, daha çok müşteri elde edebilirsiniz. 


Dikey Tarımcılık

Az çok neredeyse herkes, tarım işlerinden anlamaktadır. Tarımcılık yapıp farklı ürünler üretmek mümkün iken, bu ürünleri dikey tarımcılık yöntemleri ile üretmek maliyetleri önemli ölçüde azaltmaktadır. Özellikle tarla ve hazırlık aşaması maliyetlerini en aşağıya çekerek yapabileceğiniz dikey tarımcılık, günümüz şartlarında yapılacak karlı iş fikirleri arasında ideal bir seçenektir.


Eşyalı Kiralık Daireler

Daha çok ev sahipleri tarafından uygulanan bir yöntem ve olsa daha, yeterli sermayeye sahip iseniz kiralayacağınız daireye ikinci el eşya alarak, bu daireleri eşyalı olarak kiraya verebilirsiniz. 

Eşyaların ikinci el olması nedeniyle yaklaşık 3 ay içerisinde kendini amorti edecek bu yöntem, günümüz koşullarında yapılabilecek karlı iş fikirleri arasında son derece caziptir. Normal kira fiyatlarına göre %100 daha fazla kiraya vereceğiniz daireler sayesinde, aylık çok güzel kazançlar sağlayabilirsiniz.


Çocuklara Yönelik Eğlence Merkezleri

Özellikle eğitici eğlence merkezleri, ebeveynlerin çocuklarını eğlendirirken eğitim almaları için götürdükleri yerlerdir. İlk kurulum maliyeti biraz fazla olsa da işletim masrafları oldukça az olan bu tip işletmeler, tatminkar seviyede kazanç sağlamaktadır.


Temizlik İşleri

Daha çok taşeronluk yöntemi ile yapılan temizlik işlerinde, maliyetler en dip seviyededir. Daha çok maliyetleri insan gücünün oluşturulması, başlangıç aşamasında işletme sahibine avantaj sağlamaktadır. Ev ve ofis temizliğinin yanı sıra inşaat ve sonrası temizlik hizmetleri vererek para kazanabilirsiniz.


Organizasyon Planlamak

Çeşitli eğlence organizasyonları planlayarak insanlara sunmak, günümüz koşullarında yapılabilecek karlı iş fikirleri arasında karlı olduğu kadar zahmetsiz ve eğlenceli işlerden biridir. Yapacağınız organizasyonlar eğlenceye yönelik olabileceği gibi, kültür turları şeklinde seyahate yönelik de olabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı