Yaşam

Hgs Bakiye Sorgulama

Geçtiğimiz yıllarda hayatımıza giren Hızlı Geçiş Sistemi otoyollarda ve köprülerde durmanıza ve işlem yapmanıza gerek kalmadan geçmenizi sağlayan özel bir sistemdir. Kişisel plakanızı tanıması üzerine kurulmuş bu sistem, her ücretli geçişte hgs bakiyenizden işlem yapmaktadır. Hgs bakiyesi olmayan kişilere ceza yazılmaktadır.

Hgs bakiyesi yetersiz olan kullanıcıların ceza yememesi için dikkatli olması gerekir. Bu sebepten sık sık hgs bakiyenizi kontrol etmelisiniz. Hgs bakiyenizi internet üzerinden pratik bir şekilde kontrol edebilirsiniz. HGS sorgulama ücretsiz olarak yapılan bir işlemdir.

Hgs sorgulama işlemi birden fazla seçenek ile yapılmaktadır. Yaygın olarak kullanılan hgs bakiyesi sorgulama işlemi;

  • Ptt Resmi İnternet Sitesi = https://www.ptt.gov.tr
  • Hgs Uygulaması
  • E- Devlet = https://www.turkiye.gov.tr/

yukarıda yer alan sorgulama yöntemleri ile sorgulama işlemi yapılmaktadır. Aynı zamanda online ödeme yöntemleri ile hgs ödemeleri internet üzerinden yapılabilir. Pek tercih edilmese de hgs işlemleri hgs çağrı merkezine telefon edilerekte yapılabilir. Çağrı merkezi telefon numarası 0 850 460 60 60 numarasını arayarak bakiye bilgisi öğrenebilirsiniz.

Hgs Bakiyesi Ceza Yememek İçin Yapılması Gerekenler

Kredi kartı kullanıyor veya bir banka ile anlaşmalı olmanız durumunda otomatik ödeme talimatı vererek hgs cezalarının önüne geçebilirsiniz. Bankanız ile görüşmeniz durumunda sahip olduğunuz kredi kartının, hgs bakiyesi bittiğinde otomatik yükle seçeneği ile hiç bir zaman ceza yemeden hgs bakiyesini doldura bilirsiniz. Aynı zamanda en sorunsuz ve sık kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem ile sık sık hgs cezası yemenizin önüne geçebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı