Yaşam

Huawei’nin Çalışan Bulunmayan Mağazası Açıldı

Çinli teknoloji devi Huawei’nin içerisinde herhangi bir çalışanı bulunmayan mağazasının açılışını gerçekleştirdi. İşte Huawei’nin içinde herhangi bir çalışanının bulunmadığı o mağazası.  

Yapay zeka teknolojilerinin gün geçtikçe ilerlemesiyle birlikte teknoloji şirketleri bu teknolojileri pek çok farklı yerlerde kullanıyor. Yapay zeka ve robotların yeni kullanım alanı insansız mağazalar oldu. Kısa bir süre önce dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden birisi olan Amazon, kendi insansız mağazasını kullanıma sunmuştu. Amazon’un bu hamlesine cevap Huawei’den geldi. Huawei kendi çalışansız mağazasının açılışını gerçekleştirdi.  

1 Ocak 2020 tarihinden itibaren kullanıma sunulan Huawei’nin bu mağazası, Çin’in Wuhan şehrinde bulunuyor. Huawei’nin insansız mağazası silindirik bir tasarıma sahip. Huawei’nin insansız mağazasında bir büyük iki de küçük boya sahip robotik kol hizmet veriyor. Bilindiği gibi normal mağazalarda vardiya sistemi olduğunu için ve resmi tatiller gerekçesiyle mağazalar 7 / 24 hizmet veremiyor. Huawei’nin insansız mağazasında ise herhangi bir çalışan bulunmadığı için mağaza 7 / 24 hizmet veriyor. Huawei’nin insansız mağazasında insanlar siparişlerini dokunmatik ekran üzerinden gerçekleştirip, ödemeyi bu ekran üzerinden yapabiliyor. Müşterilerin siparişi tamamlaması durumunda ise büyük robot ürünü alıyor ve küçük robotik kollar ise bu ürünü müşterin alabileceği dağıtım noktasına getiriyor.  

Huawei İnsansız Mağazalarının Sayısı Artacak!

Huawei’nin insansız mağazasında şimdilik büyük ürünler bulunmuyor. Kullanıcılar mağazadan şimdilik akıllı telefon ve aksesuar satın alabiliyor. Kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği Huawei’nin insansız mağazalarının Çin genelinde daha da artması bekleniyor.  

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı