Yaşam

İnternet Hızım Yüksek Ama Film İzleyemiyorum

İletişim çağının en büyük getirileri arasında olan hızlı ulaşım imkanı, film ve dizi sektörlerini zamanla etkisi altına aldı. Bir çok dizi ve film internet üzerinden yayınlanıyor ve size sanal ortamlardan izleme imkanı sunuluyor. Gelişen internet teknolojileri fiber alt yapıları ve yüksek hızlı internet hizmetleri beraberinde getirdi. Fakat yüksek internet hızına rağmen zaman zaman film izlerken donma yaşana bilir, player filmleri yüklemeye bilir ve film keyfinizi yarıda kesmek zorunda kalabilirsiniz. İnternet üzerinden film izlemenin download hızınızın haricinde bir çok konu ile doğrudan alakası bulunmaktadır.

Filmler Neden Yavaş Yüklenir?

Öncelikle gelişen tarayıcılar ve web programcılığı video playerlerin gelişmesin de etkili rol oynadı. İnternet reklamcılığı üzerinde büyük etkisi olan bu playerlara yerleştirilen reklamlar ve premium özelliklerden dolayı yüksek internet hızına sahip olan kişilerin  zaman zaman iyi bir şekilde film izleyemediği gözlenmiştir. İnternet üzerinden film izleme hızına etki eden faktörler bu şekilde sıralanabilir;

  • Video Player ve Site Reklamları
  • Premium Player Özellikleri
  • İnternet Bağlantısı Kopma Sorunu
  • Bilgisayarınıza Bulaşmış Zararlı Yazılımlar

Donmadan Film İzlemek İçin Yapılması Gerekenler

Zararlı Yazılımları Temizlemek

Öncelikle kişisel bilgisayarınızın zararlı yazılımlara karşı temiz olması oldukça önemlidir. Bilgisayarınıza bulaşmış zararlı yazılımlar arka planda internetinizi kullana bilir ve sizin haberiniz olmadan bilgisayarınızdan çeşitli işlemler yapabilir. Bu sebepten bilgisayarınızı güncel tutmanız ve bir antivirüs kullanmanız oldukça önemlidir.

Bağlantı Kontrolü

İyi bir internet hızına sahip olabilirsiniz, fakat internet alt yapınızın bu durumu kaldıramama ihtimali olabilir. Kaldırmayan alt yapılarda bağlantı sık sık kopma yaşar. Bunun sonucunda izlediğiniz film veya diğer video türlerinin yüklenme sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu sebepten internet servis sağlayıcınız ile görüşme sağlayıp, bağlantınızın kopma durumunu incelemesini talep edebilirsiniz.

Pop – Up , Video İçi, Side Bar Reklamları Kapatma

Karşımıza çıkan reklamları alta almak yerine kapatmamız, reklamlar tarafından tüketilen internetin frenlenmesini sağlayacaktır. Öncelikle karşımıza çıkan ve yeni sekmede açılan pop-up reklamları kapatmalısınız. Ardından video player etrafında olan reklamları kapatmalı filmi öyle açmalısınız. Ad-block kullanarak internet sitelerinde çıkan reklamlardan kurtulabilirsiniz fakat bazı sitelere adblock kullanımdan dolayı giriş yapamaya bilirsiniz. Bu sebepten dolayı Adblock kullanmayı düşünen kişilerin kontrollü Adblock kullanması daha iyi olacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı