Yaşam

İran’da Corona Virüsü 2 Kişinin Canını Aldı

Corona virüsü salgını tüm dünyayı derinden etkilemeye devam ediyor. İran Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre İran’ın Kum kentinde 2 corona virüs vakası saptanmıştı. Virüsle enfekte olan bu 2 kişinin hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Corona virüsü salgını Aralık ayından beri sayısı 2000’i aşan kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu. 30 farklı ülkeye yayılan Corona Virüsü oldukça yüksek bulaşıcılık oranına sahip. Tek bir hastanın yaklaşık 4 kişiye bulaştırdığı varsayılan virüsün dünya genelinde tespit edildiği kişi sayısı 75.282. 30 farklı ülkede saptanan Corona Virüsü Türkiye’de henüz teşhis edilmedi fakat komşu ülkelerde görülen virüs Türk halkında büyük tedirginlik yaratıyor.

İran’da Corona Virüsü 2 Kişinin Canını Aldı

İran’da Coronavirüs Alarmı

İran’da 2 farklı kişide saptanan Corona Virüsü sebebiyle açıklama yapan İran Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu Kiyanuş Cihanpur, virüs ile enfekte olan kişilerin karantina altına alındığını fakat tüm çabalara rağmen hayatlarını kaybettiklerini belirtti. Şu ana kadar Corona Virüsü sebebiyle hayatını kaybeden kişilerin taşıyıcı olarak başka kişilere de virüsü bulaştırıp bulaştırmadıklarına dair bir açıklama yapılmadı. Corona Virüsü vakalarının İran’da artış gösterme ihtimaline karşı hazırlıklı olmak gerekiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı