Yaşam

İstanbul ve Manisa Depremlerle Sarsıldı

Sabaha karşı meydana gelen İstanbul ve Manisa depremleri bölge halkını korkuttu. İlk olarak 03:23’te Manisa 4.6 şiddetinde depremle sallandı. Ardından 06.25’te de 4 şiddetinde bir deprem daha yaşandı. İstanbul’da ise 03:57’de yaşanan 3.5 şiddetindeki depremin pek çok ilçede hissedildiği bildirildi.

Manisa Depremi İzmir’de de Hissedildi

Manisa 03:23’te merkez üssü Akhisar olan 4.6 şiddetindeki depremle sarsıldı. AFAD tarafından açıklanan bilgilere göre deprem yerin 6 kilometre derinliğinde yaşandı. Ardından Manisa Kırkağaç da 6:25 sularında 4 büyüklüğünde bir sarsıntıyla karşı karşıya kaldı. İzmir’in pek çok ilçesinden de hissedilen bu depremler olası İzmir depremi hakkında büyük endişe yarattı.

Büyük İstanbul Depremi Korkusu

İstanbul’da zor bir gece geçiren şehirler arasında yerini aldı. Saat 03:57’de Marmara açıklığında 3.5 şiddetinde bir deprem yaşandı. Pek çok ilçede hissedilen deprem herkesin aklına büyük İstanbul depremi ne zaman sorusunu getirdi.

Son haftalarda Türkiye neredeyse her güne yeni bir deprem haberiyle başlıyor. 6.8 şiddetindeki Elazığ depreminin yaraları henüz sarılırken tüm ülkede büyük bir tedirginlik hakim. Uzmanlar Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğunu ve depremle yaşamayı öğrenmemiz gerektiğini belirtiyor. Bunun için de İzmir depremi veya İstanbul depremi gibi depremlerin ne zaman olacağına yoğunlaşmak yerine, sismik izolatör veya benzeri bina güçlendirmeleri ile depremin etkilerini azaltmanın önemi ortaya çıkıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı