Yaşam

Banabi ve Getir çalışıyor mu? Banabi ve Getir’den sipariş veriliyor mu?

Koronavirüs salgınının daha büyük boyutlara ulaşmasını engellemek için çeşitli önlemler alınıyor. Sokağa çıkma yasağı da alınan önlemlerden sonuncusu olarak ifade edildi. Hafta sonunu kapsayan ve sadece iki gün sürecek sokağa çıkma yasağı ile birlikte salgının bir nebze olsun dindirilmesi amaçlanıyordu.

Sokağa çıkma yasağı 31 ilde yürürlüğe girdi. Yasak başlamadan önce salgını hiçe sayan vatandaş uzun ve kalabalık kuyruklara girdi. Vatandaşın gösterdiği tavır sosyal medyada da tartışmalara neden oldu. Salgın için alınan önleme karşılık salgının hiçe sayılması hayal kırıklığına neden oldu. Pek çok kişi bu süreçte mobil market uygulamalarını kullanıyordu. Mobil market uygulamalarına gösterilen ilgi uygulama tarafından tam not aldı. Getir, Banabi, İste Gelsin, Cepte Şok gibi uygulamalar son derece dikkat çekerken kullanıcı sayısının da her geçen gün arttığı belirlendi. Salgın döneminde pek çok vatandaş dışarı çıkmaya gerek kalmadan ihtiyaçlarını uygulamalar üzerinden evlerine sipariş ettiler.

Sokağa Çıkma Yasağı Market Uygulamalarını Etkiledi Mi?

getir

Sokağa çıkma yasağının getirilmesi ile birlikte pek çok kişi market alışverişlerini nasıl yapacaklarını düşünmeye başladılar. Yetkililerden çok geçmeden açıklama geldi. Bu tür uygulamaların gıda lojistiği sektörüne girdiği, lojistik sektöründe de çalışmaların kontrollü bir şekilde devam edeceği duyurusu yaptı.

Sabah saatlerinde sokaklarda kimse gözlemlenmezken Getir, Banabi gibi uygulamalar çalışmaya devam ettiler. Ancak uygulamaların ve firmaların çalışmama kararı almaları gibi haklarını saklı tuttukları belirtildi. Genelge kapsamında sokağa çıkma yasağı uygulanan illerde yurt içi ve yurt dışı taşımacılık kapsamında görevli olanların çalışmalarına imkan tanınıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı