Yaşam

İzmir’de Corona Virüs Şüphesi Korkuttu

İzmir’in Torbalı ilçesinde yaşanan Corona Virüsü şüphesi vatandaşlarda büyük tedirginlik yarattı. 2 Taylandlı turist öksürük ve yüksek ateş belirtileriyle Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. Yapılan tetkikler sonucunda Taylandlı 2 hastada Coronavirüs değil gribal enfeksiyon tespit edildi.

Tayland’lı 2 Hasta Panik Yarattı

Torbalı  Devlet Hastanesi’ne başvuran Taylandlı 2 hastada yüksek ateş ve öksürük gibi Corona virüsünün en önemli belirtilerinden bazıları mevcuttu. Yetkililer Corona virüsü endişesiyle Acil Servis’i boşaltmakla kalmayıp hastane çalışanlarına koruyucu maske dağıttı. Yüksek önlemler eşliğinde tedavi altına alınan Taylandlı 2 hastanın Corona virüsü ile enfekte olmadığı, gribal enfeksiyon geçirdiği saptandı. Uygun tedavi sağlandıktan sonra iki hastanın da hastaneden taburcu edileceği bilgisi paylaşıldı. Vatandaşlarda büyük rahatlama yaşatan açıklama sonrasında hastanede alınan güvenlik önlemleri sona erdirildi.

İzmir’de Coronavirüs Alarmı İlk Kez Verilmiyor

İzmir’de daha önce de Corona Virüsü şüphesi yaşanmıştı. İzmir Tepecik Araştırma ve Eğitim hastanesinin Acil birimine kaldırılan ve yurt dışından geldiği söylenen 2 kişide yüksek ateş şikayeti mevcuttu. Yapılan tetkikler sonucu yapılan resmi açıklamada Corona Virüsü’ne rastlanmadığı belirtilmişti.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı