Yaşam

Jeff Bezos Artık Dünyanın En Zengin İnsanı Değil

Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan Amazon’un CEO’su Jeff Bezos, bildiğiniz gibi uzun süredir dünyanın en zengin insanı konumundaydı. İkinci sırada ise Microsoft CEO’su Bill Gates vardı. Aralarında uzun süren rekabetin kazananı kim olacak derken kazanan isim kimsenin beklemediği birisi oldu.

Herkes Jeff Bezos ve Bill Gates arasındaki rekabete odaklanmış iken adeta bu yarıştan sıyrılarak ortaya çıkan Fransız şirket LVMH CEO’su Bernard Arnault dünyanın en zengin insanı oldu. Amazon’un borsadaki kapanışı %-0,7 ile yapması sonucu servetinden 760 milyon dolar değer kaybeden Jeff Bezos’un şu anki serveti 115,6 milyar dolar olarak kayda geçti. 

Geçen hafta %7.1 değer kazanan LVMH hisseleri sayesinde kişisel servetini 1.9 milyar dolar arttırdı. Bu sayede toplam servetini 117 milyar dolar seviyesine çıkaran Bernard Arnault, Jeff Bezos’u geçerek dünyanın en zengin insanı oldu. Bill Gates’i de 7 milyar dolar farkla geçen Bernard Arnault bakalım bu unvanı daha ne kadar koruyacak bekleyip göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı