Yaşam

Kobe Bryant Helikopter Kazası Sonucu Hayatını Kaybetti

Ünlü basketbol ligi NBA’de Los Angeles Lakers takımının oyuncusu Kobe Bryant dün gerçekleşen bir helikopter kazasında hayatını kaybetti. Aynı kazada ünlü basketbolcunun 13 yaşındaki kızının da helikopterde bulunduğu ve hayatını kaybedenler arasında yer aldığı bilgisi paylaşıldı. ABD basınında sızan bazı bilgiler Los Angeles Polis Departmanı tarafından da doğrulanarak helikopterde 9 kişinin yer aldığı ve gerçekleşen kazada kurtulanın olmadığı belirtildi. Tüm dünyadaki sporseverleri yasa boğan bu gelişmenin detayları ise şöyle:

California’da yaşanan kazanın yoğun sis sebebiyle gerçekleştiği belirtilirken, sisin ardından düşen Sikorsky S76 tipi helikopterin alev aldığı paylaşıldı. Los Angeles Polis Departmanı tarafından aktarılan bilgilere göre helikopter kazasının ardından kaza bölgesine ulaşım 8 dakika, yangının tamamen söndürülmesi ise 1 saat aldı. Helikopterde yer alan kişilerin isimleri henüz basınla paylaşılmazken, Kobe Bryant’ın 13 yaşındaki kızı Gianna Maria-Onore’nin de helikopterde bulunduğu bilgisi şok ve üzüntüyle karşılandı. En merak edilen sorulardan biri olarak Bryant’ın eşinin helikopterde bulunmadığı, biri pilot olmak üzere yaşamını yitiren 8 kişinin kimliklerinin resmi açıklamada yer alacağı bilgisi iletildi.

Kaza Yoğun Sis Sebebiyle Gelişti

 Helikopterin yoğun sise rağmen ABD saati ile 9:30 sularında kalkışa geçtiği ve yaklaşık 15 dakika gibi çok kısa bir sürede yönünü kaybederek düştüğü öne sürüldü. Bu süre zarfında pilotun Burbank Havalimanı ile iletişime geçtiği öğrenildi. Yoğun sis sebebiyle gideceği yönü tayin etmekte zorlanan pilotun düzgün bir görüş açısı bulabilme umuduyla kalkış sonrası daireler çizdiği, önce batıya yöneldiği, batıdaki yoğun sis tabakasının da görüşünü engellemesi üzerine bu sefer de yönünü güneye çevirdiği bilgisi paylaşıldı. Şu ana kadar paylaşılan bilgilere göre helikopterin düşmesine sebep olan temel faktörün güneyde bulunan dağ olduğu ifade edildi. Güneye yönelmesinin hemen ardından 1200 feet’ten 2000 feet’e çıkmakta olan helikopter, saatler 9:45’i gösterirken 1700 feet’teyken 298 km hızla dağa çakıldı. Tanıkların ifadesine göre helikopterin çakılma anı gerçekleşir gerçekleşmez alevler dört bir yanı sardı.  Elde edilen bilgiler ışığında kazanın gerçekleşmesinde pilot hatasının etkili olmuş olabileceği konuşuluyor olsa da kazanın kesin nedeni ve kazada hayatını yitiren diğer kişilerin ismi için resmi açıklama bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı