Yaşam

Kobe Bryant’ın Ölümüne Dair Şok Tweet

NBA tarihinin en efsane oyuncularından biri olarak yediden yetmişe tüm sporseverlerin kalbinde yer edinen Kobe Bryant’ın ölümü tüm dünyada şok ve üzüntü yarattı.  Ünlü oyuncu geçirdiği helikopter kazası sebebiyle hayata gözlerini yumarken ortaya son derece şaşırtıcı bir tweet çıktı. İddiaya göre 2012 yılında atılmış olan bu tweet’te Kobe Bryant’ın nasıl öleceğine dair bir tahmin bulunuyor. Bir sosyal medya kullanıcısı ve aynı zamanda Kobe Byrant hayranı olan bu kişinin attığı düşünülen tweet’te Kobe’nin bir helikopter kazası sonrası hayatını yitireceği yazıyor.

@dotnoso isimli Twitter kullanıcısının 2012 yılında attığı tweet’e dair ekran görüntülerinin yer aldığı paylaşımlar Kobe Bryant’ın ölümünden sonra ortaya çıktı ve günün en çok konuşulan olayları arasında yerini aldı. Bahsedilen paylaşımlarda yer alan tweet yüzbinlerce defa retweetlenmiş gibi görünmekteydi. Bu paylaşımı gören sosyal medya kullanıcıları hem Kobe’yi kaybetmenin, hemen ardından da 2020’de yaşanan bu ölümün detaylarının 2012’de paylaşılmış olmasından ötürü yaşadıkları şaşkınlığı belirtti. @dotnoso isimli sosyal medya kullanıcısı ise Kobe’nin ölümünden duyduğu üzüntüye dair pek çok yeni tweet atarak olanlara inanmakta güçlük çektiğini, kendi ruhunun bir parçasının da Kobe’yle birlikte öldüğünü hissettiğini, Kobe’nin hayatında son derece önemli olan bir yerinin olduğunu, ona pek çok mutluluk, kahkaha, neşe ve şimdiyse acı ve gözyaşı getirdiğini söyledi. Ünlü basketbolcuyu bir kahraman, idol ve sonsuza kadar yaşayacak olan bir efsane olarak nitelendiren sosyal medya kullancısı Los Angeles Lakers oyuncusu Kobe Bryant’ın yanı sıra helikopter kazasında ölen kızı Gianna Maria Onore’yi de anan pek çok tweet’i retweet’leyerek paylaştı.

Ekran Görüntülerinde Yer Alan Tweet Sahte Çıktı

Gören herkesi şok eden tweet’in sahte olduğu kısa zaman içerisinde anlaşıldı. Ekran görüntüsünde yer alan Carbon v2.5 isimli yazılım incelendiğinde, bu firmaya ait yazılımın 2.5 versiyonunun 2017 yılında yayınlandığı ve bu yazılım sayesinde geçmiş zamanda paylaşılmış gibi görünen tweet’lerin atılabildiği bilgisi ortaya çıktı. Böylece yaşanan olayın @dotnoso isimli sosyal medya kullanıcısının kendi hesabı için etkileşim yaratmak ve takipçi kazanmak adına kurguladığı sonucuna ulaşıldı. Bahsi geçen sosyal medya kullanıcısı Kobe Bryant’ın da dahil olduğu 9 kişinin ölümüne sebep olan kazada gösterdiği tutum sebebiyle büyük tepkiyle karşılaştı.

Kobe Bryant’ın Ölümüne Dair Şok Tweet sahte cıktı

Kobe Bryant Nasıl Öldü?

Yoğun sise rağmen kalkış yapan ve ardından yönünü tayin etmekte güçlük yaşayan pilotun önce batıya, ardından güneye dönmesi ve güneyde bulunan dağa çakılması sebebiyle gerçekleşen kazada hem Kobe Bryant hem de kızı Gianna Maria Onore hayatını kaybetti. Los Angeles Polis Departmanı’ndan alınan bilgiye göre helikopterde bulunan kişiler arasında kurtulan olmadı. Kaza anı sonrasında enkaza 8 dakika içerisinde ulaşıldığı fakat kaza gerçekleşir gerçekleşmez alevlerin dört bir yanı sardığı ve çıkan yangının bir saat sonunda söndürülebildiği gelen bilgiler arasında yer almakta.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı