Yaşam

Kobe Bryant’ın Ölümüne Sebep Olan Helikopterin Düşüş Anı

Dünyanın en ünlü basketbolcularından biri olan Kobe Bryant’ın ölümüne yol açan helikopter kazası hakkında her geçen dakika yeni bilgiler geliyor. Los Angeles Lakers takımında uzun yıllar boyunca sayısız başarıya imza atan Kobe Bryant’ın ölüm haberi, başta hayranları olmak üzere tüm sporseverleri yasa boğdu. Henüz 41 yaşındayken geçirdiği helikopter kazasıyla aramızdan ayrılan Kobe Byrant’ın içinde bulunduğu helikopter 26 Ocak 2020’de düşmüş, Kobe Bryant’ın yanı sıra 13 yaşındaki kızı Gianne Maria Onore ile birlikte 8 kişi hayata gözlerini yummuştu. Tüm dünyayı şok eden bu acı gelişme akıllarda pek çok soru işareti yarattı. Hayranları Kobe Bryant’ın ölümüne sebep olan kazanın neden geliştiği ve herhangi bir ihmal ya da hatanın söz konusu olup olmadığı konusuna açıklık getirilmesi umuduyla kaza detaylarının açıklanmasını bekledi.

Kobe Bryant Helikopter Kazası Videosu İzleyenleri Üzdü

Yaşanan helikopter kazasına dair yeni bilgiler medyaya düşmekte gecikmedi. Kobe Bryant’ın ölümüne yol açan helikopter kazasının videosu, en önemli gelişmelerden biri oldu. Günün erken saatlerinde Los Angeles Polis Departmanı tarafından yapılan açıklamalarda kazada kurtulanın olmadığı belirtilmiş fakat kazada ölenlerin isimleri henüz paylaşılmamıştı. Bunun yanı sıra çarpma anının etkisiyle helikopterde yangının başladığı ve tamamen söndürülmesi için 1 saatlik bir çalışma gerektiği bilgisi basınla paylaşılmıştı. İlerleyen saatlerde medyayla paylaşılan videoda da helikopterden yükselen dumanlar net olarak görünmekte. Yardım ekiplerinin çarpma anından yaklaşık 8 dakika kadar sonra olay yerinde olmasına karşın kurtulan kimsenin olmaması, kazanın şiddetini bir kez daha gözler önüne sermekte.

Kaza Neden Gerçekleşti?

Paylaşılan bilgilere göre kazanın asıl sebebi yoğun sisti. Zorlu hava koşullarına rağmen havalanan helikopter, kalkıştan çok kısa bir süre sonra kuleyle iletişime geçti. Pilotun önünü görememesi sebebiyle önce batıya yöneldiği, yine olumsuz bir görüş açısına sahip olduğu için de bir sonraki hamlesinin güneye gitmeye çalışmak olduğu öğrenildi. Kalkıştan yalnızca 15 dakika sonra güneyde bulunan dağa çarpan helikopter çarpma anının da etkisiyle alev aldı. Yaklaşık 1 saat süren çalışmanın sonucunda alevler söndürülse de kazadan sağ kurtulan olmadı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı