Yaşam

Koronavirüs İzolasyonunda İnternette En Çok Neye Bakıyoruz?

Koronavirüs salgını son dönemlerde herkesin gündeminde. Küresel bir kriz olarak gösterilen koronavirüs salgını için en önemli tedbirin evde kalmak olduğunun altı her seferinde bir kez daha çiziliyor. Bu süreçte virüsün bulaşıcı etkisine maruz kalmamak son derece önemli. Ölümcül bir virüs olması sebebiyle dünya çapında 150 binden fazla kişi hayatını kaybetti ve 2 milyondan fazla kişinin enfekte olduğu açıklandı.

Tedbirlere sıkı sıkıya uyum sağlamak virüsten korunmanın en etkili yolu olarak görülüyor. Pek çok ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Türkiye’de bu yasakları kısmen de olsa uygulamaya başladı. Hafta sonları gerçekleştirilen sokağa çıkma yasağı çerçevesinde sosyal izolasyonun mümkün olduğunca artırılmasına imkan tanınıyor.

Evde kalan pek çok insan zaman geçirmenin en etkili yolu olarak interneti görüyor. İnternet kullanımının bu dönemde rekor seviyeye ulaştığı belirlendi.

İnternette Nasıl Zaman Geçiriyoruz?

internet kullanımı

İnternet kullanımını filtreleyerek incelediğimiz zaman genellikle sosyal medya platformlarının büyük ölçüde dikkat çektiği ve kullanıldığı belirlendi. İnternet üyeliği bulunan haneler detaylı incelendiğinde yüzde 19’luk kısmının dizi ve film izlemek için Netflix üyeliği aldıkları öğrenildi.

Sosyalleşemeyen pek çok kişi bu dönem en çok görüntülü iletişim ağlarını kullanarak sevdikleriyle zaman geçirmeye başladılar. Yüzde 59’luk kesimin bu süreçte görüntülü servislerden faydalandıkları öğrenildi. Hobilerini geliştirmek ve eğlenceli zaman geçirmek isteyenler ise listede yüzde 54 ile ikinci sıradalar. Özellikle yemek yapma konusunda pek çok kişi kendini geliştirmeye ve internet aramalarına yansıtmaya başladı. Bu durum kilo alımını da etkiledi.

Sosyal medya kullanım oranlarının rekor seviyeye ulaştığı belirlenirken bunu fırsat plan platformlar yeni güncellemeler ile kullanıcıları etkilemeye devam ediyorlar.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı