Yaşam

KYK WiFi Giriş Ve Çıkış Yapma Sorunu Çözümü

KYK yurtlarında kalan öğrencilere ücretsiz verilen internet bağlantılarında bazı sorunlar olabiliyor. KYK WiFi giriş ve çıkış yapma sorunu çözümü ne? KYK WiFi giriş ve çıkış yapma sorununu çözmek için ne yapmak gerekir?

KYK yurtlarında kalan öğrencilere ücretsiz olarak sunulan internet hizmetini kullanmak isteyen öğrenciler, önce KYK wifi giriş kullanıcı adı ve şifrelerini alması gerekmektedir. KYK yurtlarında kalan öğrenciler internet erişimi için ihtiyaçları olan şifreleri, kolayca alabiliyor. KYK yurtlarında internete erişmek istenen kullanıcıları isimleri internete erişmek isteyen kullanıcıların TC kimlik numaraları olurken şifreleri ise yurda kayıt yaptıkları esnada kendilerine verilen şifredir. Verilen bu şifrenin kullanıcılar tarafından değiştirilmesi büyük önem arz etmektedir. 

KYK WiFi Çıkış Yapma 

KYK yurtlarında kalan öğrencilerin yaşadığı en büyük sorunlardan birisi de KYK WiFi çıkış yapma işlemi olmaktadır. KYK yurtlarında kalan öğrenciler KYK WiFi çıkış yapma işlemi için KYK’nın Doğrulama Sayfası’na girerek bu işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirebilir. Sistemsel olabilebilecek bazı sorunlar nedeniyle öğrencilerin WiFi çıkış yapmaları için kullanmaları gereken çıkış butonu çalışmayabilir. Öğrenciler bu durum karşısında cihazı ya da kullandıkları tarayıcıyı kapatarak KYK WiFi çıkış işlemini tekrarlayabilir. KYK öğrencilerinin internet erişimi için kullandıkları kullanıcı adı ve şifre sadece bir cihazda kullanılabilir. Bu nedenle hem telefonları hem de bilgisayarları ile aynı anda kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapan öğrenciler “maksimum giriş hakkınız doldu” uyarısı ile karşılabilir. Bu nedenle KYK WiFi çıkış yapma işleminin doğru ve eksiksiz yapılması öğrencilerin internet erişimi için  çok önemlidir. Öğrenciler cihazlarındaki internet erişimlerinden çıktıklarında diğer cihazdan internet erişimini sağlayabilir. 

Öğrencilerin sıkça karşılaştıkları bir diğer hata ise KYK Portal Hatası olarak isimlendirilen bir hatadır. Geçici bir hata olan bu hata genellikle 2 – 3 saat içerisinde çözüme kavuşur WiFi bağlantısının kullanımının yoğun olduğu saatlerde ve günlerde bu gibi beklenmeyen hatalar ile çok sık karşılaşabilir. Sebebi alt yapıların yetersiz olması olan bu hataların çözümü ekipler tarafından kısa sürede sağlanır. Kyk wifi çıkış yapmak için :  wifi.kyk.gov.tr adresine girin. Sistemden çıkış yapmanızı sağlayacak bu sayfaya satın aldığınız mobil veri üzerinden erişemezsiniz. Bu sebeple herhangi bir KYK yurdunda KYK ağına bağlanarak bu adrese girip çıkış yapmayı deneyebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı