Yaşam

Manisa Depremi Korkuttu! Büyüklüğü 4.9

Son zamanlarda Türkiye’nin fay hatlarında yoğun bir hareketlilik hakim. Son olarak Manisa’da 19:09 sularında meydana gelen deprem büyük korku yarattı. Kandilli Rasathanesi’nden alınan bilgilere göre ilk olarak 5.2 şiddetinde olduğu söylenen deprem kısa zaman içerisinde güncellenerek 4.9 büyüklüğünde olduğu belirtildi. Manisa depremi başta İzmir olmak üzere pek çok il ve ilçede hissedildi.

Manisa Karakurt – Kırkağaç’ta meydana gelen 4.9 şiddetindeki deprem halkta büyük tedirginliğe yol açtı. Son zamanlarda sıklıkla irili ufaklı depremlerin meydana geldiği Manisa’da yaşanan deprem olası İzmir depremi veya Ege depremi ihtimallerine dair soru işareti yaratıyor.

Manisa Depremi Artçıları Devam Ediyor

Çevre illerde de hissedilen Manisa depreminin yerin 12 km altında meydana geldiği belirtiliyor. Hemen ardından 2.9 ve 2.3 ve 3.3 şiddetinde artçıların da yaşandığı depremde can ve mal kaybı yaşanmadı fakat Türkiye’nin dört bir yanında arka arkaya yaşanan depremler sebebiyle halkın tedirginliği sürüyor. Elazığ depreminin yaraları henüz sarılırken yaşanan 4.9 şiddetindeki Manisa depremi, depremin Türkiye’nin bir gerçeği olduğunu tekrar hatırlatıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı