Yaşam

Manisa Üst Üste Depremlerle Sallanmaya Devam Ediyor

Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Manisa’nın Akhisar ilçesinde Richter ölçeğine göre 3.9 büyüklüğünde yeni bir deprem meydana geldi. Yaşanan deprem İzmir’de de hissedildi. 

Manisa Akhisar’da 22 Ocak tarihinde yaşanan 5.4 büyüklüğündeki depremin artçı sarsıntıları devam ediyor. Gün boyunca devam eden depremlere bir yenisi daha eklendi. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı Deprem Deprem Dairesi Başkanlığı’nın verilere göre bugün sabah saat 11.43’te merkez üssü Akhisar ilçesi olarak açıklanan 3.9 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Yerin 8.72 kilometre derinliğinde olan deprem, Manisa ve ilçelerinin yanı sıra başta İzmir olmak üzere çevre illerde de hissedildi.

Can ve mal kaybının yaşanmadığı deprem kısa süreli paniğe neden olurken depremin ardından vatandaşlar sokaklara çıkmıştı. Sabah saatlerinde meydana gelen bu depremin ardından Manisa’nın Akhisar ilçesi beşik gibi sallanmaya devam ediyor. Kandilli’de yer alan son dakika bilgisine göre Akhisar’da 4.4 büyüklüğünde yeni bir deprem daha meydana geldi. Deprem çevre illerden de hissedildi. 19.47’de meydana gelen depremin derinliği ise 7.5 km olarak açıklandı.

Manisa Sallanmaya Devam Ediyor 

Manisa’da yaşanan 4.4 büyüklüğündeki depremin öncesinde gün boyu depremler meydana gelmişti. Yaşanan depremlerin en büyüğü 3.9 olarak kaydedilmişti. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı