Yaşam

Muğla’da Coronavirüs Var Mı? Açıklama Geldi

Muğla’da Corona Virüsü tanısı konulduğuna dair yapılan ses kaydı bir anda tüm Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Yurt dışından gelen iki rehbere Corona virüsü teşhisi konulduğunu anlatan ses kaydı olayın Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştiğini ve hastanenin şu an karantina altında olduğunu belirtiyordu. Bütün bu iddialara yanıt gecikmedi. Muğla’da corona virüsü vakası yok dendi.

Muğla’da Coronavirüs İddiası Herkesi Korkuttu

Dün gece saatlerinde ortaya çıkan ses kaydı Türk vatandaşları üzerinde büyük korku uyandırdı. İddialara göre Muğla Sıtkı Koçman Hastanesi’nde yatan iki kişiye corona virüsü teşhisi konuldu. Pek çok kişi tarafından paylaşılan ve kafalarda soru işaretleri yaratan ses kaydına dair herkes nefesini tutmuş yetkili makamlardan yapılacak açıklamayı bekliyordu.

Muğla’da Corona Virüsü vakalarını anlatan ses kaydını buradan dinleyebilirsiniz:

Muğla’da Corona Virüsü Yok

Muğla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Muğla’da Corona Virüsü teşhis edilmedi. Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gencer, Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde corona virüsü görüldü iddialarını kesin bir dille yalanlayarak “İlimizde şu an itibarıyla olası veya kesin bir corona virüsü vakası görülmemektedir.” bilgisini paylaştı. 

Yapılan açıklamada vakanın Corona Virüsü olabileceği şüphesiyle hastanede gerekli önlemlerin alındığı ve aynı zamanda Sağlık Bakanlığı ile iletişime geçilerek gerekli tetkiklerin yapıldığı ve değerlendirildiği bilgisi iletildi. Sonuç olarak vakanın Corona Virüsü olmadığı kanaatine varıldığı bildirildi.

Türkiye’de Corona Virüsü Var Mı

Corona virüsü saptandığına dair İzmir’de ve Muğla’da başta olmak üzere pek çok şehirden Türk vatandaşlarını endişelendiren haberler gelmeye devam etse de Bakanlık Corona virüsü iddialarını net bir dille yalanlıyor. Halkın aklında corona virüsünün Türkiye’ye gelmiş olabileceği ve bu haberin saklandığı olasılıkları dolaşsa da şu an için bunu kanıtlayan herhangi bir veri yok. Dolayısıyla tedbiri elden bırakmamak fakat panik de olmamak gerekiyor. 

Corona Virüsü Tedavisi

Corona virüsü tedavisi olarak kesin sonuç veren bir yöntem henüz bulunmuyor fakat dünya üzerinden sevindirici haberler gelmeye devam ediyor. Taylandlı doktorlar buldukları bir tedavi yöntemiyle çok kısa sürede pek çok hastayı taburcu etmişlerdi. Aynı zamanda corona virüs maskesi de üretilmiş, maskenin virüs üzerinde öldürücü etkisi bulunduğu ve yakın zamanda piyasaya sunulacağı belirtilmişti.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı