Yaşam

Pilot Nasıl Olunur?

Askeri okullara pilot olmak, üniversitelerin 4 yıllık pilot bölümünden mezun olmak veya ücretli pilotluk eğitimi almak ya da 4 yıllık üniversite eğitiminden sonra ücretsiz olarak Thy’s Flight Academy’ye başvurabilirsiniz. Bir uçak pilotu olmak için lise mezunu olmak yeterli görünüyorsa, birçok üniversite mezununuz olacağından pilot olma olasılığınız çok düşük olacaktır. Ayrıca, pek çok havayolu şirketi pilot uygulamalarında sadece 4 yıllık üniversite mezunlarını (örgün veya açık öğretim) kabul etmektedir. İngilizceyi çok iyi bilmelisin.

Fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı olmalısınız. (SHGM tarafından verilen geçerli bir 1. sınıf sağlık sertifikanız olmalıdır.)

Pilot Olmanın Ön Koşulları Nelerdir?

Ticari bir pilot lisansı (CPL) edinmek için, önce bir öğrenci pilot lisansı (SP) ve özel bir pilot lisansı (PPL) edinmeniz gerekir. ) başvuru koşulları:  İlk solo uçuştan önce 17 yaşını doldurmuş olmak. Ancak, entegre kurslara başlayacak adaylar için 16 yaşını doldurmak yeterlidir. Lise mezunu olmak.  

Özel Pilot Lisansı (PPL) başvuru koşulları:  En az 18 yaşında olmak. En az lise veya dengi okul mezunu olmak.  SHGM veya SHGM tarafından yetkilendirilen havacılık tıp merkezleri tarafından verilen geçerli bir 1 veya 2 sınıf sağlık sertifikasına sahip olmak.  SHGM tarafından yetkilendirilen Uçuş Eğitim Organizasyonlarında gerekli teorik bilgi ve uçuş eğitimini başarıyla tamamlamış olmak.  Uçuş eğitiminin tamamlanmasından sonraki 6 ay içinde girilecek teorik bilgi sınavı ve yetenek testinde başarılı olmak. Gerekirse gece uçuş otoritesinin gerekli eğitimi alması.  Bu Yönetmelikte belirtilen uçuş deneyimine sahip olmak.

Uçak Ticari Pilot Lisansı (CPL) başvuru koşulları:  En az 18 yaşında olmak. SHGM tarafından yetkilendirilen uçuş eğitim organizasyonlarında gerekli teorik bilgi ve uçuş eğitimini başarıyla tamamlamış olmak. Bu Yönetmelikte belirtilen uçuş deneyimine sahip olmak.            

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı