Yaşam

Ruhi Çenet Corona Virüsü İçin Çin’e Gitti (video)

Türkiye’nin en ünlü Youtuber’larından biri olan Ruhi Çenet, Corona Virüsü üzerine bir video çekmek için Hong Kong’a gitti. Oldukça çarpıcı anlara şahit olan Ruhi Çenet, videosunda halkın günlük yaşamına ve hastalığın etkilerine dair önemli görüntülere yer verdi.

Corona Virüsü’nün bulaşıcılık oranı oldukça yüksek. Bu sebeple başta Çin Halk Cumhuriyeti olmak üzere pek çok ülkede vaka sayısı günden güne artıyor. Henüz kesin bir tedavisi bulunmayan Corona Virüsü hakkında umut verici gelişmeler yaşansa da virüsün yarattığı tahribat hala devam ediyor. Bu sebeple Hong Kong’a giden ve konu üzerine detaylı bir video çeken ünlü Youtuber Ruhi Çenet, Hong Kong halkıyla birebir konuştuğu görüntülere imza attı.

Ruhi Çenet tarafından çekilen Corona Virüsü videosuna buradan ulaşabilirsiniz:

Hong Kong Halkı Çenet’e Konuştu

Kalabalıktan uzak durmanın önemini vurgulayan Hong Kong’lular mümkün olduğunca evde kaldıklarını ve kişisel temizliklerine çok dikkat ettiklerini belirttiler. Özellikle Wuhan civarından gelen insanların ziyaretlerini oldukça yakışıksız bulduklarını belirten Hong Kong’lular dışarıdan gelen herkese büyük bir tedirginlikle yaklaşıyor.

Toplu taşıma araçlarında asılan uyarı afişlerini de kameraya alan Ruhi Çenet, çok konuşulan bu videosuyla ilgili çeşitli yorumlarda da bulundu. Çin Halk Cumhuriyeti’nin ölüm sayısında doğruyu sakladığını düşünen pek çok iddianın bulunduğunu söyleyen Çenet, buna katılmadığını belirtti. Ayrıca ölüm oranının %2 olması sebebiyle virüsün biyolojik silah olabileceği gibi bir iddianın da gerçek dışı olduğunu düşündüğünü belirtti.

Corona Virüsü Son Durum

Çin’in Wuhan bölgesinden çıkan ve ardından 27 ülkede tespit edilen Corona Virüsü şu ana kadar 362 kişinin ölümüne sebep oldu. Yüksek ateş, öksürük ve üst solunum darlığı gibi belirtilere sahip olan hastalığın 2 – 14 gün arasında değişen bir kuluçka süresi olduğu biliniyor, Dolayısıyla hemen belirti vermeyebiliyor. Bu esnada hava yolu ile diğer insanlara bulaşıp onları da hasta edebiliyor. Çin’de ardı ardına gelen karantina haberlerine rağmen dünyada 27 farklı ülkeye yayılan Corona Virüsü henüz kesin bir tedavi yöntemine sahip olmasa da Taylandlı doktorlar oldukça umut vaat eden bir tedaviye yönelik açıklamada bulundu. Bahsettikleri yöntem daha fazla teste tabii tutulduktan sonra tüm dünyada kullanılabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı