Yaşam

Sosyal İzolasyon Döneminde Yapılabilecek Hobiler

Korona virüs salgını sebebi ile evde kaldığımız şu günlerde yeni alışkanlıklar ve yeni hobiler edinmek için elimizde büyük bir fırsat var. Gelin evlerimizde neler yapabileceğimize ve yeni hobi fikirlerine birlikte bakalım.

BİRBİRİNDEN EĞLENCELİ MAKETLER

Eğer sabırlı bir insansanız bir de üstüne el beceriniz var ise bu hobi tam size göre. İster araba ister uçak isterseniz de ev modellerinin maketlerini yapmak oldukça eğlenceli. Ahşaptan araba ya da ev maketlerini de yapabileceğini bu modeller sevdikleriniz için güzel bir hediye olurken çocuklarız için ise benzersiz bir oyuncak olabilir.

YETİŞKİNLER İÇİN BOYAMA KİTABI

Eskiden küçük çocuklar için boyama kitaplarından artık yetişkinler içinde var. Evde kaldığımız şu günlerde güzel motifleri dilediğiniz renkte boyama bu sayede vakit geçirme şansınız oldukça çok.

ORİGAMİ SANATI

Büyük bir tutku haline gelen origami bir kağıt katlama sanatıdır. Yapan kişilerde sabır ve konsantrasyon becerilerini de arttıran origami sanatı için evinizde bulunması gereken tek malzeme renkli kağıtlar.

EL EMEĞİ KANAVİÇE

Son zamanlarda popülaritesini tekrardan kazanan kanaviçe renkli ipler ile şık desenlerin tam bir sanatsal buluşması şeklinde. Diğer nakış örnekleri ile karşılaştırıldığında daha şık bir görünüme sahip olması insanlarda merak ve ilgi uyandırıyor. Evinizin istediğiniz yerinde kullanabileceğiniz kanaviçeleri yorganınızın üstüne ya da çerçeveletip duvarda çok rahat kullanabilirsiniz.

PASTALARINIZ ARTIK DAHA SÜSLÜ

Mutfakta vakit geçirmekten hoşlanmayan insanlar bile pasta süslemeye bayılırlar. Basit bir şekilde yapacağınız keki harika süslemelerle sofranızın göz bebeği yapmaya hazır olun mutfaklar sizi bekliyor.

ÇİÇEKLERİNİZE BAKIN

Bahçe bakımı yapma hobiler arasında beklide en keyiflisidir. Bahçenizdeki yada pencereleriniz deki çiçeklere bakım yapmak şu zor günlerde kendinizi daha iyi hissetmenize çok katkı sağlayacaktır.

TAKILAR ARTIK SİZİN ELİNİZDEN

Kendinize ve yakın çevrenizdeki sevdiğiniz kişilere el emeği yapılmış takılardan daha güzel bir hediye daha olamaz. Evde olduğunuz şu günlerde gerekli malzemeleri temin ettikten sonra başlayıp uzunca vakit harcayabileceğiz ve yaparken de kendinizi iyi hissedebileceğiniz bir başka hobi fikride takı tasarımıdır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı