Yaşam

Sumağın Faydaları Neler? Corona Virüsüne Karşı Etkili mi?

Corona virüs salgını tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Salgının boyutu her geçen gün biraz daha büyüyor. Hem dünyada hem de ülkede gerekli tedbirler alınırken hastalığın tedavisi için çalışmalar devam ediyor. Bilim insanları hem aşı geliştirmek hem de yeni tedavi yöntemleri bulabilmek için büyük bir çabayla çalışmaya devam ediyorlar.

Vücut direncinin hastalıkla mücadele edebilmesi için güçlü olması gerekiyor. Zayıf düşen vücut hastalığın ölümcül hale gelmesine neden oluyor. Bu süreçte vücut direncini yükseltmek için soğan, sarımsak, kırmızı et ve bakliyat gibi sağlıklı besinlerin tüketilmesi öneriliyor. Son olarak corona virüsle mücadele sumak tüketmenin faydaları konuşulmaya başlandı. Hatta insanlar arasında bir ilaç gibi sonuç verdiğine yönelik iddialar ortaya atılmaya başlandı. Peki sumak gerçekten ne gibi faydalar sağlıyor?

Sumağın Faydaları Neler?

Ortadoğu’dan gelen Sumak bir baharat çeşididir. Sadece yemeklere aroma vermek dışında çok farklı tedavi yöntemleri içinde geçmiş zamanda aktif olarak kullanılmış. Öksürük ve faranjit hastalığı olanlar sumakla yapacakları bir gargara sonrasında çok daha hızlı şekilde iyileşme belirtileri göstermişlerdir. Arada kür olarak tüketilmek bir süre sonra bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlıyor. Sumakla yapılacak bir çay sonrasında öksürük, nefes darlığı ve faranjit belirtileri iyileşmektedir. Corona virüsüne karşı kesin bir tanı konulamamakla birlikte sumağın kesin fayda sağladığı yönünde de bir çalışma yapılmamıştır. Ancak pek çok belirtiye iyi geldiği gerekçesiyle hastalığa yakalanmayı beklemeden bağışıklığı güçlenmek ve direnç sağlamak için tüketilebilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı