Yaşam

THY Çin Seferlerini Durdurdu

Türk Hava Yolları Corona Virüsü sebebiyle Çin seferlerini durdurma kararı aldı.  Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün tarafından gerçekleştirilen açıklamada Pekin, Guangzhou, Şangay ve Xian uçuşlarının iptal edildiği bilgisi aktarıldı. 9 Şubat’a dek durdurulduğu duyurulan uçuların devam edip etmeyeceği henüz belli değil.

Açıklamada yer alan bilgilere göre Corona Virüsü sebebiyle yaşanan endişeler ulusal ve uluslararası otoritelerle birlikte değerlendirilecek. Bu esnada Pekin, Guangzhou, Şangay ve Xian şehirlerine sefer gerçekleştirilmeyecek. Yapılan değerlendirme sonrası atılacak adımlar şu an için belirsizliğini koruyor.

Geçtiğimiz günlerde dünya üzerindeki pek çok ülke Çin uçuşlarını durdurmuştu. Aynı zamanda sınır kapılarını kapatan ülkeler de mevcuttu. Çin seferlerini durduran ilk Avrupa Havayolu olan British Airways, Alman ulusal hava yolu Lufthansa, İspanya merkezli Iberia başta olmak üzere dünyanın birçok önde gelen hava yolu şirketleri Çin seferlerini askıya aldı. Ayrıca Rusya ve Kazakistan da hem seferlerini durduran hem de sınırlarını kapatan ülkeler arasında.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı