Yaşam

Tim Cook’un 2019 Kazancı Belli Oldu

Apple CEO’su Tim Cook’un 2019 yılında Apple’dan ne kadar kazandığı belli oldu. İşte Apple CEO’su Tim Cook’un 2019 maaşı. 

Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan Apple’ın CEO’sunun maaşının da yüksek olması bekleniyor. Piyasa değeri her geçen gün artan Apple’ın CEO’sunun ne kadar kazandığı belli oldu. Apple sözcüsünün açıklamasına göre Apple CEO’su Tim Cook 2019 yılı içerisinde 11 milyon doların üzerinde kazanç elde etti. Cook’un planları yerine getirmesi için 7.7 milyon dolarlık bir ödülün yanında 3 milyon dolar da maaş aldığı aktarıldı. Tüm bu ödemelerin yanı sıra Tim Cook, 884 bin dolarlık ek ödeme aldı ve Tim Cook’un 2019 kazancı ise 11.555.466 dolar oldu. 

Tim Cook’a yapılan bu ek ödemelerin güvenlik için 457 bin dolar ve özel bir uçak kullanımı için 315 bin dolar ve tatil ücretlerini de içerdiği aktarıldı. 2018 yılında toplamda 15 milyon dolar kazanan Tim Cook’un bu yıl gelirinin 4 milyon dolar civarında bir düşüş yaşadığını söyleyebiliriz. Tim Cook’un Apple gelirlerine 113 milyon dolar değerindeki Apple hisselerinin dahil olmadığını belirtmekte yarar var. Apple sözcüsü diğer Apple yöneticilerinin yaklaşık olarak 1 milyon dolar maaş ile 20 – 25 milyon dolar arasında değişine hisse senedi ve bonus aldıklarını belirtti. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı