Yaşam

Türk Hacker: Tosuncuk’u Buldum

Çiftlik Bank dolandırıcılığıyla binlerce kişiyi mağdur eden Mehmet Aydın hakkında olay yaratan bir iddia ortaya atıldı. Türk Hacker Mesut Uçar, Çiftlik Bank dolandırıcısı Tosuncuk’un telefonuna sızdığını ve bu şekilde güncel konum bilgilerine ulaştığını söyledi. 

Çiftlik Bank kurucusu Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, Türkiye tarihinin en büyük dolandırıcılık olaylarından birine imza atmıştı. 2 yıldır kırmızı bültenle aranan Tosuncuk’un yeri bir türlü belirlenemiyordu. Çiftlik Bank oluşumuyla topladığı 1 milyon TL’yi alarak sırra kadem basan Mehmet Aydın’ın arada yeni fotoğrafları sızsa da nerede olduğuna dair kesin bir bilgi bulunamıyordu. Güney Amerika’da olduğu düşünülen Tosuncuk’un güncel konum bilgilerini bir Türk hackerın ele geçirdiği iddia edildi.

Türk Hacker: Tosuncuk’u Buldum

Türk Hacker Mesut Uçar, Mağdurları Heyecanlandırdı

Tosuncuk’un telefonuna sızdığı ve bu şekilde en güncel konum bilgilerine ulaştığını belirten Türk Hacker Mesut Uçar, uzun zamandır siber güvenlik üzerine çalışıyor. Binlerce kişinin mağdur edildiği Çiftlik Bank dolandırıcılığı üzerine uzun süredir çalışmalarda bulunduğunu belirten Hacker, nihayet Tosun’un saklandığı şehri bulduğunu bildirdi. Hacker Mehmet Uçar tarafından yapılan açıklamada Tosuncuk’un Brezilya’nın Sao Paulo kentinde olduğu öne sürüldü.

Mehmet Aydın’ın telefonundaki konum hareketlerini incelediğinde, Türkiye’den kaçan Tosuncuk’un direkt olarak Brezilya’ya yerleştiğini belirten hacker Uçar, Tosuncuk’un zaman zaman Kıbrıs’ta veya Dubai’de görüldüğü iddialarının da yanlış olduğunu belirtiyor. Telefon üzerindeki konum etkinliklerini incelediğinde yalnızca Brezilya ve Uruguay arasında çeşitli hareketler gözlemleyen Uçar, Tosuncuk’un iş adresini bulduğunu iddia ediyor.

Türk Hacker’dan “Tosuncuk’u Buldum” İddiası

Tosuncuk Brezilya’da Saklanıyor Olabilir

Çiftlik Bank dolandırıcısı Tosun’un “Torre Jacarandá – Av. Marcos Penteado de Ulhoa Rodrigues” açık adresli bir iş merkezine sık sık gittiğini belirten hacker, ortaya atılan kimi iddiaları güçlendiren açıklamalarda bulundu. Daha önce de Tosuncuk’un Uruguay’da inşaat şirketi kurmuş olduğu iddiası gündeme gelmişti. Mehmet Aydın bu iş merkezinden Uruguay’daki şirketi yönetiyor olabilir.

Yetkili birimlerle iş birliği yapmaya ve Çiftlik Bank dolandırıcısı Mehmet Aydın’ın tam adresini paylaşmaya hazır olduğunu belirten Türk hacker sayesinde, Tosuncuk çok kısa süre içerisinde yakalanabilir. Çiftlik Bank mağdurlarını oldukça heyecanlandıran bu gelişme sonucunda 2 yıl süren kaçış serüveni nihayet sona erecek mi, ilerleyen günlerde göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı