Yaşam

Türkiye’den Corona Virüsü İçin Koca Yusuf Operasyonu

Son haftalarda Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve gittikçe daha da yayılan ölümcül Corona virüsü için, Türkiye bir operasyon başlattı. Koca Yusuf adı verilen bu operasyona göre Çin’deki 35 Türk vatandaşı ve 10 Azerbaycan vatandaşı tahliye edilecek. Salgın ile alakalı önlemler alan Türkiye, oradaki vatandaşlarını da orada bırakacak gibi gözükmüyor.

Corona virüsü ile savaş

Hürriyet’ten Meltem Özgenç’in haberine göre ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘’Vatandaşlarımızda şu anda bir hastalık belirtisi olmadığını öğrendik. Ancak yine de ilk sağlık müdahalesi Vuhan’daki havaalanında ekiplerimizce yapılacak. Uçakta bir halk sağlığı uzmanımız da olacak. Pilottan sağlık ekibine ve vatandaşlarımıza kadar herkes özel bir kıyafet giyecek. Türkiye’ye getirilen vatandaşlar, onları getiren pilot ve sağlık ekibi, 14 gün boyunca karantina altında tutulacak. Kimsenin aklında soru işareti kalmasın. Türkiye bulaşıcı risk olan tüm hastalıklarla ilgili her türlü önlemi almış bulunuyor.’’

Yani bakanın açıklamalarına göre Türkiye’ye getirilen vatandaşlar ve onları getiren ekip, önlem amacıyla 14 gün boyunca karantina altında tutularak durumları takip edilecek. Umarız vatandaşlarımızın sağlığını etkileyen bir olumsuz durumla karşılaşılmaz. Ve yine umarız Corona virüsü salgınının bir an önce önüne geçilebilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı