Yaşam

Van’da 2. Defa Çığ Düştü! 26 Ölü

Van’da yaşanan çığ felaketinin ardından bir yeni çığ daha meydana geldi. İlk çığda hayatını kaybedenleri arayan ekibin üzerine düşen ikinci çığ sebebiyle 26 kişinin hayata gözlerini yumduğu bildirildi. 50’yi aşkın kişinin ikinci defa düşen çığın altında kaldığı, bu kişilerden 25’inin yaralı olarak kurtarıldığı aktarıldı.

Van – Bahçesaray’da yaşanan ilk çığ düşmesi sebebiyle hala ulaşılamayan 2 kişiyi arayan ekiplerin üzerine düşen ikinci çığ , 26 kişinin ölümüne yol açtı. Van Valisi Mehmet Emin Bilmez’in açıklamalarında ilk çığın altında kalan AFAD, UMKE ve arayışa katılan diğer arama kurtarma ekiplerinin üzerine ikinci bir çığın düştüğü belirtildi. 5 aracın çığ altından henüz kurtarılamadığı bilgisini ekleyen Bilmez, şu an bölgede 300’ü aşkın kurtarma ekibinin canla başla çalıştığını ifade etti.

İlk çığ felaketi sebebiyle bölgede bulunan ve incelemelere katılan Bahçesaraylı Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve AKP Eski Milletvekili Gülşen Orhan da çığ altında kaldı. Yaralı olarak kurtarıldığı belirtilen Orhan, Çatan Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak durumu kontrol altına alındı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı