Yaşam

Van’da 5 Kişi Koronavirüs Şüphesiyle Tedavi Altına Alındı

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve sonrasında tüm dünyaya yayılmaya başlayan korona virüsü ülkemize de sıçradı. Van’da 5 kişi koronavirüs şüphesiyle tedavi altına alındı. 

İran’da korona virüs vakalarının artmaya başlamasının ardından yaşanan can kayıpları da artmıştı. İran’da yaşanan bu durumun ardından Türkiye’de teyakkuz durumuna geçti. Bugün öğle saatlerinde, Saray ilçesindeki Kapıköy Gümrük Kapısı’ndan İran’dan Türkiye’ye giriş yapan 3 Türk vatandaşında yüksek ateş görülmesi nedeniyle şahıslar tedbir amaçlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne getirilerek intaniye bölümünde tedavi altına alındı. 3 Türk vatandaşında korona virüs ile alakalı araştırma başlatıldı. 

Hakkari’de bir anne ile çocuğunda yüksek ateş olması nedeniyle bölge hastanesine sevk edildikleri öğrenildi. Annenin sağlık durumunun düzeldiği, ancak yüksek ateşi devam eden çocuğun tedavisinin devam ettiği açıklandı. Yetkililer tedbir maksatlı bölge hastanesinde yüksek ateşli 5 kişinin tedavi altında tutulduğunu açıkladı. Şimdilik kesin bir açıklamada bulunmayan yetkililer gelişmeler yaşandıkça kamuoyunun bilgilendirileceğini belirtti. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı