Yaşam

Yeni Doğan Bebekte Coronavirüs Alarmı

Çin’in Wuhan bölgesinde ortaya çıkan Corona Virüs salgınında ürperten gelişme! Yeni doğan bir bebekte Coronavirüs tespit edildi. Bebeğin annesinin de doğum öncesi Coronavirüs ile enfekte olduğunu açıklayan doktorlar bu durumun dünyada bir ilk olduğunu belirtti.

Yapılan habere göre Pazar günü doğan bebeğin Corona virüsü taşıdığı ortaya çıktı. Virüsün bebeğe nasıl bulaştığı konusunda henüz bir açıklama yapılamazken uzmanlar iki olasılık üstünde duruyor. Virüs bebeğe anne karnında geçmiş olabileceği gibi, doğum sonrasında yaşanan temaslar sonucunda bulaşmış da olabilir.

Coronavirüs Bulaşan Bebeğin Son Durumu

Hastaneden yapılan açıklamaya göre 3 kilo 250 gram doğan bebeğin sağlık durumu kontrol altında. Doğumdan yalnızca 30 saat sonra saptanan virüs dünyada bir ilk olarak gösteriliyor. Yetkililer daha önce de corona virüsü ile enfekte olan kadınların doğum yaptığını ve bebeklerin sağlık durumunda bir sıkıntı gözlemlenmediğini belirtiyor. Corona virüsü bulaşan bebeğin şu an için hayati tehlikesi bulunmuyor.

Coronavirüs Salgınına Dair Son Rakamlar

Şimdiye dek 28 farklı ülkede tespit edilen Corona virüsü dünya genelinde 565 kişinin ölümüne yol açtı. 28.296 kişiyi enfekte eden salgında tamamen iyileşen kişi sayısı ise 1255. Her geçen gün yükselen rakamlar endişe yaratsa da tüm dünyada corona virüsü tedavisi üzerine çalışılıyor. Son olarak Taylandlı doktorlar geliştirdikleri tedavi hakkında müjdeli haber vermişti. Aynı zamanda coronavirüs öldüren maske üretildiği de konuya dair paylaşılan son gelişmeler arasında yer alıyor.  

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı