Yaşam

Zip Code Nedir? (Genel Alan Kodu)

Posta Kodu, Amerika Birleşik Devletleri posta servisi (USPS) tarafından kullanılan bir posta kodudur. 1963’te tanıtılan temel format beş basamaktan oluşuyor. 1983’te, genişletilmiş bir ZIP + 4 kodu tanıtıldı; posta kodunun beş hanesini, ardından bir tire ve daha çok özel bir konum belirleyen dört haneyi içerir. Zip terimi, bölge iyileştirme planı için bir kısaltmadır; gönderenler posta adresinde kodu kullandıklarında postanın daha verimli ve hızlı bir şekilde (sıkıştırma) dolaştığını önermek için seçilmiştir. Posta Kodu terimi başlangıçta USPS tarafından bir hizmet işareti olarak tescil edildi.

Dünyadaki herhangi bir adresin posta kodunu veya posta kodunu bulun.

Zip veya posta kodu bu noktaya en yakın bulmak için bir noktaya tıklayın.

Araç, gerekirse kullanabileceğiniz adresin diğer bölümlerini de bulacaktır. Genel alanınızı kullanarak muhtemelen posta kodunu bulduk. Tam posta kodunuzu almak için lütfen konumunuzu paylaşın. Harita üzerinde tıklanan herhangi bir adresin veya noktanın posta kodunu da bulabilirsiniz. Bir şehir içinde birçok posta kodları olduğu gibi bir şehir için arama size bir sonuç vermeyebilir. Bu durumda, o noktanın posta kodunu bulmak için şehir sınırları içinde tıklayın. Amerika Birleşik Devletleri’nden başka bir ülkedeyseniz, o yerin posta kodunu alacaksınız.

Posta kodu/posta Kodu Nedir?

Amerika Birleşik Devletleri’nde posta sıralama yardımcı olmak için bir posta adresine eklenen beş veya dokuz numara bir posta kodudur. Şu anda yaklaşık 43.000 posta kodu var. Bu araç diğer birçok ülkenin posta kodunu da bulabilir. Posta kodları bir ülkeden diğerine değişir, ancak genellikle 3 ile 10 basamak arasında bir sayı grubudur. İngiltere ve Kanada gibi bazı ülkelerde, posta kodu sayı ve harflerden oluşur.

Posta kodu Bulucu ile başka ne yapabilirsiniz?

Dünyadaki herhangi bir adresin posta kodunu veya posta kodunu bulun.

Zip veya posta kodu bu noktaya en yakın bulmak için bir noktaya tıklayın.

Araç, gerekirse kullanabileceğiniz adresin diğer bölümlerini de bulacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı