Yazılım

0xc000007b Hatası Nedir|Nasıl Düzelir?

0xc000007b hatası, programları çalıştırmak istediğimizde karşımıza çıkan hataların en başında gelir. Bu hatayı aldığımızda bütün keyfimiz kaçar. Peki bu hata nasıl çözüme kavuşturulur?  0xc000007b hatası  için ne yapmalıyız?  0xc000007b hatası tam olarak neyi ifade eder? 0xc000007b hatası nedir? Bu hata genel olarak ekran kartı sürücülerinin güncellenmemesi veya yanlış güncellenmesi üzerine meydana gelmektedir. NVIDIA,AMD gibi popüler ekran kartı sürücülerinin hatalı güncellemesi veya tam güncellenmemesi sebebiyle sıklıkla karşınıza çıkabilir. Bunun için gerekli olan güncellemenin yapılması ve bilgisayarı yeniden başlatmakla sorunu atlatmanız mümkün. Tabi sadece ekran kartı sürücülerinin günahını almayalım. Bu sorunun meydana gelmesinde pek çok faktör devrede olabilir.

Çok sevdiğiniz oyunları oynarken, bunlar FIFA, GTA, Battlefield, League of Legends ve Assassin’s Creed  ve Counter Strike Global Offensive olabilir, 0xc000007b Hatası  ile karşılaşabilirsiniz. Bütün oyun zevkiniz bir anda nefrete dönüşür ve bunun çözümünü aramaya koyulursunuz. Bizler bu makalemizde sizlere bu hatanın temel sebeplerini sıralayacağız ve nasıl çözmeniz gerektiği konusunda bazı ipuçları vereceğiz. Kişiden kişiye değişebilecek bu çözümler için tek tek deneme yapmalı ve sizin işinizi görecek çözümü kendiniz bulmalısınız. Çünkü herkesin bilgisayar modeli ve karşılaştığı hatanın sebebi farklı. 

0xc000007b Hatası Çözümü

0xc000007b hatasının kodu, geçersiz görsel formatı anlamına gelmektedir. Eksik veya bozulmuş sistem dosyaları veya uygulama dosyalarının var olduğuna işaret etmektedir. Bu bağlamda yapılması gerekense gerekli güncellemeleri gerçekleştirerek hatadan kurtulmaktır.

Peki ya hatadan nasıl kurtulacağım? Hangi dosyaları, programları güncelleyeceğim? Güncellemeniz gereken programların başında Microsoft Visual C++, Direct X ve .NET Framework gibi uygulamalar gelmektedir. Bu uygulamaların güncellemelerini yaptığınızda hata büyük ihtimalle sona erecektir. Aynı zamanda başta belirttiğimiz üzere ekran kartı sürücülerinizin güncellemelerinin son versiyon olduğuna da dikkat ediniz. Sorununuz bu yüzden de kaynaklanıyor olabilir. Bu iki önemli adıma dikkat ettiğiniz müddetçe hatadan kurtulma olasılığınız yüzde yüze yakındır. Hatayı hala çözemediyseniz yorum kısmından bizlere yaptığınız işlemleri ve karşılaştığınız farklı hatalardan bahsedebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı