Yazılım

0xc00007b Hatası

Spesifik olursak Windows kullanan herkesin karşısına çıkan 0xc00007b hatası bir süre sonra gerçekten sinir bozucu olabiliyor. Bu hata farklı sebeplerden ortaya çıkabilir. Ortaya çıkan bu hatanın çözümlerini detaylı olarak anlatmayı amaçlıyoruz.

0xc00007b hatası genellikle oyun programları ve oyunların çalıştırılması için gerekli programların kurulumunda karşımıza çıkmaktadır. FIFA, GTA, Battlefield gibi oyunlarda sıkça karşılaştığımız sorunun çözümleri aslında oldukça basit.

0xc00007b Hatası Nedir?

0xc00007b hatası, geçersiz resim formatı anlamına gelir ki buda sistem üzerinde eksik veya bozulmuş dosyalar olduğunu gösterir. Bu hataların en büyük nedeni NVIDIA ekran kartlarından kaynaklanmaktadır.

Bunun yanı sıra birçok farklı sebepte bu hatanın nedeni olabilir. Bilgisayarın yanlış bir biçimde kapatılması, dosyaların formata uygun şekilde kaldırılması yerine doğrudan silinmesi, Microsoft Visual C++, Direct X, NET Framework gibi sistem dosyalarından da kaynaklanılıyor olabilir.

0xc00007b Hatası Nasıl Çözülür?

Ekran kartınızın sürekli güncellendiğinden öncelikle emin olmanız gerekmektedir. Ekran kartı içerisinde oluşabilecek sürüm eksikliği bu hatanın sıkça karşınıza çıkmasına neden olabilir.

Uyumluluk modu ile programı çalıştırmanız bu sorunun çözümü olabilir fakat genel olarak büyük sistemli oyunlarda bu durum işlememektedir.

Microsoft Visual C++ paketlerinizin dosyaları eksik veya bozulmuş olabilir.  Bu programların son sürümlerini Microsoft’un internet sitesinden indirip yükleyebilirsiniz.

Microsoft. NET Framework güncellemelerini detaylı olarak kontrol edin ve güncellemelerin doğru paketler ile gerçekleştiğinden emin olun. Güncellemeleri yine Microsoft’un web sitesinden indirebilirsiniz.

DirectX sürümlerinizin yani dll dosyalarınızın güncel olduğundan emin olun. Kayıt defterleri ve dll dosyalarının güncelleme esnasında bozulmamasına dikkat edin. Dll dosyalarının eksikliğini yüklediğiniz programlar esnasında fark edebilirsiniz.

Tüm bu dosyaların kontrollerini yapıktan sonra hala yüklediğiniz program veya oyun hata veriyorsa program ekle kaldır kısmından kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin ve oyun dosyalarının tam ve eksiksiz olduğundan emin olun.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı