Yazılım

2019’da WordPress’in En İyi 10 Uygulaması

Kişisel blog, portföy veya ne amaçla olursa olsun kuracağınız sitenizin alt yapı hizmetini sunan WordPress, profesyonel hizmetiyle her zaman ilk sırada yer almaktadır. Sitenizin daha iyi görünmesini sağlayan araçları ile de sitenin görseli harika bir hale getirilebilmektedir. Böylece sitenizden beklenen performansı üst seviyeye çıkarmanız mümkün olmaktadır. Her yıl yeni eklentiler ile iyileştirme yapan WordPress’in 2019 yılında da kullanıma sunduğu eklentiler ile sitelerin görüntüsüne damga vurmayı başarmışa benzemekte.

Eklentilerin Birçoğu Ücretsiz Olarak Sunuluyor

Eklentilerinin birçoğunu ücretsiz olarak sunan platform, profesyonel bir kullanım için bazı ürünlerini ücretli şekilde sunmaktadır. Premium üye olarak adlandırılan ücretli üyelikler, daha çok profesyonel kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

2019’un en iyi WordPress eklentilerinden biri Yoast SEO’dur. Sayfa içeriklerini, resimlerini, başlıklarını, anahtar kelimelerini optimize etmenizi sağlayan araç, Google’ın SEO kurallarına dikkat ederek içerik paylaşmanıza katkıda bulunmaktadır. Premium üyelik ile daha fazlasına sahip olabilseniz de ücretsiz üyelik de yeterli derecede özellikler sunmaktadır. WP-Rocket, WordPress’in en iyi eklentileri arasındadır. Site hızının artmasına yardımcı olan eklenti, aynı zamanda siteye eklediğiniz görseli, sıkıştırarak paylaşabilmenizi sağlamaktadır.

Ticaret Siteleri İçin Eklentiler ve Tabii ki Güvenlik Uygulamaları

Gravity Forms, liste içerikler hazırlamanıza ve bu formları istediğiniz zaman WordPress’e yükleyip kaldırmanıza izin veren eklenti, 2019’un en iyi ücretli eklentileri arasındadır. Bir diğer eklenti ise Google Analytics Dashboard for WP eklentisidir. Sitenin analitik tablosunu size sunan bu eklenti sayesinde ziyaretçi istatistiklerini ve diğer verileri rahatlıkla kontrol edebileceksiniz. WooCommerce ise e-ticaret siteleri için olmazsa olmaz, girdi-çıktı hesaplarını tutabileceği bir eklentidir. 2019’un en iyilerinden olmayı başaran TypeKit Fonts for WordPress eklentisi, yüzlerce yazı tipini barındırmaktadır. Böylece sitenin estetik olarak güzel görünmesini sağlayacak yazılarla, ziyaretçilerin dikkatini çekmeyi başarmak mümkün olmaktadır.

WordPress’in 2019 için en iyi eklentileri arasında SearcWP, yazı başlıkları, anahtar kelimeler gibi yazı içerikleri konusunda arama yapmanıza imkan vermektedir. Eklentiler arasında TablePress, size Excel formatında tablolar oluşturma konusunda yardımcı olmakta, hazırladığınız tablolara WordPress’e aktarmanızı sağlamaktadır.

BackUpWordPress, belki de en çok ihtiyaç duyulan eklentidir. Bu eklenti WordPress platformundaki siteyi yedeklemektedir. İstenilen zaman dilimi aralığında ayarlanabilen yedekleme ile sistemde oluşabilecek hatalardan site alt yapısı korunmaktadır. WordPress’in 2019’daki en iyi eklentilerinden olan Askimet ise bir spam yakalayıcısıdır. Sitede görülmesi istenmeyen spam yayınlarını engelleyen eklenti site sahipleri için büyük kolaylık sunmaktadır. WordPress, bu 10 eklenti ile hem görsel hem de güvenlik olarak sitelerin içeriklerini düzenlemeye yardımcı olmaktadır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı