Yazılım

Adobe Flash Player Nereden İndirilmeli?

Hepinizin bildiği üzere Adobe Flash Player birçok oyunun ve uygulamanın açılması için gerekli bir altyapı uygulamasıdır. Bu uygulama olmadan maalesef pek çok özellikten mahrum kalıyoruz. O yüzden Adobe Flash Player’in düzenli olarak güncelleştirilmesi hem biligayardaki faaliyetlerimizin aksamamasını hem de kaliteli bir oyun deneyimini bizlere sunmuş oluyor. Adobe’yi hem doğru kaynaktan nasıl indirebileceğinizi hem de neden indirmeniz gerektiğini detaylı bir şekilde anlatacağım.

Adobe İndirmek Zorunda Mıyız?

Bir bakıma evet, zorundasınız. Çünkü adobe flash player pek çok tarayıcı üzerinden çalışan uygulamanın aktif olmasını sağlıyor. Eğer adobe flash player kullanmazsanız bu uygulamalara erişim sağlayamazsınız. Bu da bilgisayardaki faaliyetlerinizin bir yerde tıkanmasına sebebiyet verir.

Yanlışıkla Virüs İndirmeyin!

Adobe Flash Player güncellemeleriyle ilgili yaşanan en popüler sıkıntılardan biri ise yanlışlıkla virüs dosyası indirmektir. Pek çok illegal paylaşım yapan sitelerde popup şeklinde reklam olarak karşımıza çıkan sahte adobe güncellemelerine her ay binlerce kullanıcı gerçek zannedip tıklıyor ve bilgisayarına kuruyor. Aslında bilgisayarlarına kurdukları uygulama Adobe’nin güncelleştirmesi değil, bilgisayarınızın verilerini ele geçirecek ve mahrem her türlü bilgilerinizi çalacak bir virüs. Bu yüzden illegal ve google denetiminde olmayan sitelere giriş yaptığınızda adobe ile ilgili çıkabilecek herhangi bir uyarıyı dikkate almayınız. Bu tarz virüs kandırmacalarıyla uğraşmamak için en güvenli yol illegal sitelere hiçbir şekilde giriş yapmamaktır. Pek çok yeni veya bilgisiz bilgisayar kullanıcısı, virüs tuzağına düşerek bilgisayarındaki tüm verilerin hackerların eline geçmesine neden oluyor. Bu dolandırıcılar kendilerini o kadar fazla geliştirmişler ki deneyimli bir kullanıcı dahi uyarıların hangisinin virüs olup olmadığını anlamakta güçlük çekebiliyor.

Adobe Flash Player’i Buradan İndirin

Sizlere Adobe’nin orjinal sitesini takdim ediyorum. https://get.adobe.com/tr/flashplayer/  bu adrese girerek rahatlıkla orjinal adobe’yi indirebilir ve uygulamanız güncel değil ise güncelliği sağlayabilirsiniz. Doğabilecek herhangi bir sıkıntıdan ötürü başınızı duvarlara vurmamak için adobe’yi yalnızca resmi sitesinden indirin ve yine resmi sitesinden güncelleştirin. Aksi takdirde geri dönüşü olmayan sıkıntılara yol açabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı