TeknolojiYazılım

AdwCleaner Nedir?

 AdwCleaner’ı kullanarak, bilgisayarınızda ve web’de gezinirken daha iyi bir kullanıcı deneyimi için bu tür programların çoğunu kolayca kaldırabilirsiniz.Çoğu durumda, bir programı indirip yüklediğinizde, yükleme, bu programların indirdiğiniz programla birlikte yükleneceğini gösterir. Özel yükleme yapmadığınız sürece, bu istenmeyen programlar otomatik olarak bilgisayarınıza yüklenecek ve sizi ekstra tarayıcı araç çubukları, reklam yazılımları ve diğer istenmeyen programlar bırakacaktır.

ADWCLEANER Nasıl Kullanılmalıdır?

AdwCleaner’ı kullanmak çok basittir. Programı indirin ve çalıştırın. Ardından size Tara ve Temizle düğmesi içeren bir ekran sunulacaktır. Tara düğmesi AdwCleaner’ın bilgisayarınızda istenmeyen programları aramasına ve ardından bilgisayarınızda bulunan ve adware programları tarafından kullanılan tüm dosya, klasör ve kayıt defteri girdilerini görüntülemesine neden olur.

Tarama bittiğinde, tarama sonuçlarına bakın ve kaldırmak istemediğiniz girişlerin işaretini kaldırın. Seçimden memnun olduğunuzda, AdwCleaner’ın bilgisayarınızı yeniden başlatmasına ve kaldırdığınız çeşitli reklam yazılımlarıyla ilişkili dosyaları ve kayıt defteri girdilerini kaldırmasına neden olacak Temizle düğmesine tıklayın. Yeniden başlatıldığında AdwCleaner, kaldırılan dosyaları, klasörleri ve kayıt defteri girdilerini gösteren bir günlük görüntüler.Babylon ve Delta Search gibi bazı adware programlarının, bir program tarayıcınızın arama veya ana sayfa ayarlarını değiştirmeye çalıştığında sizi uyaran bir program içerdiğine dikkat etmek de önemlidir. AdwCleaner çalıştırıldığında, bir adware tarafından değiştirildiğini algılarsa, arama ayarlarınızı varsayılan Microsoft ayarına sıfırlar. AdwCleaner’ın tarayıcı ayarlarınızı değiştirmeye çalıştığını belirten bir uyarı görürseniz, lütfen buna izin verin. Nadiren de olsa, AdwCleaner’ı çalıştırırken İnternet bağlantınızı kaybedebilirsiniz. Bu genellikle proxy olarak davranan kaldırılan bir reklam yazılımı nedeniyle. Bu sorunu çözmek için, Internet ayarlarınızı proxy kullanmamaları için otomatik olarak sıfırlayacak olan Rkill gibi bir araç kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı