TeknolojiYazılım

Apple Kimliği Oluşturma

Apple’nin ürettiği tüm cihazların kullanılabilmesi için Apple kimliği oluşturulması gerekmektedir. Apple kimliği, App Store, iCloud, iTunes Store, Apple Music ve daha birçok uygulamanın kullanımı için gereklidir. Apple kimliği oluşturulduğunda tüm ödeme ve güvenlik bilgileri dahil irtibat bilgilerini de içerir. Apple kimliğini hangi cihazdan oluşturursanız oluşturun aynı e-posta ve şifre ile giriş yapabileceğinizi unutmayın. Tek parola ve hesap ile tüm cihazlardan bilgilerinize erişebileceksiniz.

iPhone, iPad gibi yeni alınan cihazları ayarlarken Apple kimliğinizi istemektedir. Apple kimliğiniz yoksa yeniden oluşturma işlemi yapmanız gerekir. Aygıtınızı ayarlarken Apple kimliğinizi Ücretsiz Apple Kimliği Yarat’a dokunarak işlemi başlatabilirsiniz.

Bir sonraki adımda doğum gününüzü seçip bir sonraki seçeneğe geçiş yapın. Mevcut e posta adresinizi kullanabileceğiniz bu adımda ücretsiz iCloud e-posta adresi de alabilirsiniz.

Apple Store Kullanarak Apple Kimliği Oluşturma

Apple store açtığınızda profil resminizin olduğu kısımdan profilinize giriş yapın. Yeni Apple kimliği yarat butonuna bastığınızda kimlik oluşturma süreci başlayacaktır. Bu adımda Apple kimliği yarat kısmını görmüyorsanız iCloud hesabınızdan çıkış yaptığınızdan emin olun.

E-posta adresi ve parolanızı ayarladıktan sonra ödeme yöntemleri, fatura adresi, ülke, bölge gibi alanları doldurunuz. Giriş yaptığınız e-posta adresiniz yeni Apple kimliğiniz olacağını unutmayın ve bir yere not alın.

Apple’nin sizlere sunmuş olduğu hizmetler çerçevesinde Hüküm ve Koşulları ile Apple Gizlilik Politikası’nı okudum, kabul ediyorum butonları ile onaylayınız. Kredi kartı bilgilerinizi istemesi halinde giriş yapmak isterseniz bilgilerinizi doldurabilirsiniz aksi halde geç veya ileri butonları ile bu kısmı atlayabilirsiniz. Telefon numaranızı onayladıktan sonra e-posta adresinize gelen mail ile de e-posta’nızı doğrulayınız. Tüm bu işlemlerin ardından Apple kimliğiniz sorunsuz oluşturulmuş olacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı