MobilYazılım

Apple Kimliğim Nedir?

Apple Kimliği ile iCloud, iTunes, iWork ve App Store gibi Apple uygulamalarını tek bir çatı altından yönetebilirsiniz. Apple Kimliği neden önemlidir? Apple kimliğinin faydaları nedir?  Apple kimliğini nasıl oluşturabilirsiniz? Detaylı bir şekilde tüm bu soruların cevaplarını vereceğiz.

Gelişen teknoloji ile birlikte her geçen gün farklı uygulamalara piyasaya sürülüyor ve alışkanlıklarımız değişiyor. Belli başlı her gün kullandığımız uygulamalar dışında diğer uygulamalar aralıklı olarak kullanılmakta. Peki siz güvenliğiniz için oluşturduğunuz her hesaba aynı şifreyi mi koyuyorsunuz? Bir kısmınız bunu yapıyor, biliyoruz. Öyle ki herhangi bir şifre tahmini gerçekleşmesi durumda pek çok insan bütün sosyal medya hesaplarını kaybedebiliyor. Bu durumun önüne geçmek içinse insanlara her hesabı için farklı bir şifre oluşturma tavsiyesinde bulunuluyor. Peki bu durum ne kadar işe yarıyor? Günümüzde hala her gün binlerce insanın hesabı çalınmakta. Bu ister bir sosyal medya hesabı olsun isterse oyun hesabı. İşte Apple kimliğinin yaratılmasındaki temel amaçlardan biri de bu. Apple kimliği sayesinde hesaplarınıza tek bir yerden ulaşım imkanı sağlıyorsunuz. Şifre oluşturma, şifre unutma ve hesap çalınma derdi yok. Tabi ki Apple bu güvenliği yalnızca kendi üretmiş olduğu uygulamalar için aktif hale getirdi. Farklı bir uygulama ve sosyal medya hesapları için bunu yapamazsınız. Fakat yine de kendi payına düşeni yapmış olan Apple oldukça takdir toplamakta. İnsanların bir şekilde kaliteli şifre oluşturma bilincine erişmesi gerekiyor. Aksi takdirde bu hacklenmelerin bir sonu gelmeyecek.

Apple Kimlik Diğer Markalara Örnek Olmalı

Kaliteli şifre oluşturulsa dahi birden fazla hesap için farklı şifreler oluşturulduğu için kişi zamanla bu şifreleri unutabiliyor. Sonra soluğu şifremi unuttum butonuna tıklayarak şifre değiştirmekte alıyorsunuz. Apple gerçekten de bu konuda takdire şayan bir hareket sergileyerek kendi üretmiş olduğu uygulamaları tek bir kimlik altında topladı. Böylelikle ne bir şifre hatırlama derdi ne de güvenlik açığından faydalanılarak hesaplarınızın çalınma derdi var. Diğer telefonlardan ve ünlü sosyal medya patronlarından da böyle bir atılım bekliyoruz. Umarız ki güvenlik açıkları her geçen gün daha da azalır ve kişilerin mahremiyeti saklı kalır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı