MobilYazılım

Apple Watch İçin watchOS 6.2.5 Güncellemesi Çıktı

Apple Watch kullanıcıları an itibariyle yeni çıkan watchOS 6.2.5 sürüm numaralı işletim sistemini akıllı saatlerine yükleyebiliyorlar. Yavaş yavaş ancak periyodik bir şekilde güncelleme almaya devam eden Apple Watch için watchOS 6.2.5 güncellemesini hazırlayan Apple, tüm tünya genelindeki kullanıcıların çok seveceği bir dizi yeni özelliği de kullanıma açmış oldu. 

Yeni ‘Pride’ saat tasarımları eklendi

Her ne kadar Apple tarafından yayınlanan “Neler değişti?” başlıklı metinde geçmiyor olsa da watchOS 6.2.5 sürümünde Apple Watch için yeni “Pride” temalı saat tasarımları yerini almış bulunuyor. Buna ek olarak Suudi Arabistan’da yaşayan Series 4 veya Series 5 Apple Watch sahipleri artık ECG özelliğinden de faydalanmaya başlayacaklar.

Tahmin edebileceğiniz üzere yeni güncelleme yalnızca Series 5, Series 4, Series 3, Series 2 ve Series 1 kullanıcılarını kapsıyor. Eğer daha eski nesil bir Apple Watch’ınız varsa üzgünüz, partiye davetli değilsiniz. Öte yandan iPhone’unuz iOS 12 ile çalışıyorsa ve son Series 5 güncellemesini aldıysanız, watchOS 6.2.5’i de indiremeyeceksiniz. Apple Watch’i güncellemek için telefonunuzun da son güncellemeye sahip olması gerekiyor.

watchOS 6.2.5 güncellemesi nasıl yüklenir?

OTA yoluyla güncellemeyi bir an önce indirmek için sabırsızlanıyorsanız akıllı saatinizi manyetik şarj aletine taktıktan sonra aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • iPhone’unuzu kesintisiz çalışan bir Wi-Fi ağına bağlayın
  • iPhone ve Apple Watch’inizin en az yüzde 50 bataryasının kaldığından emin olun
  • iPhone üzerinden Watch uygulamasını açın
  • Genel > Yazılım Güncellemesi menüsüne gelin
  • watchOS 6.2.5 sürüm numaralı güncelleme gözüktüğü zaman “İndir ve Yükle” butonuna dokunun. 

Eğer ilk kez Apple Watch güncellemesi yapıyorsanız arkanıza yaslanın ve anın tadını çıkarın. Çünkü güncelleme en iyi ihtimalle 20 dakika kadar sürecektir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı