Yazılım

Aygıt Yöneticisi Nedir?

Microsoft Yönetim Konsolu’nun bir uzantısı olan Bir Denetim Masası olarak tanımlanabilecek Aygıt Yöneticisi, kullanıcılara bilgisayara bağlı Windows tarafından tanınan donanımın düzenli ve merkezi bir görünümünü sağlar. Buna klavye, sabit disk sürücüleri, USB aygıtları vb. gibi aygıtlar dâhildir. Tüm donanımları sıralar, bunları çeşitli ölçütlere göre listeler ve bir aygıt arızalandığında veya tamamen çalışmayı durdurduğunda, kullanıcıya hemen bilgi verir. Böylece aygıtları denetlemek, etkinleştirmek veya devre dışı kılabilir, yapılandırmak, aygıtlar arasındaki çakışmaları tanımlamak ve çok daha fazlası için kullanılabilir.

Ücretli yönetilen hizmet tekliflerinize Comodo Device Manager’ı ekleyerek mobil cihazları ve uç noktaları tek bir konsoldan uzaktan koruyun ve yönetin. CDM’nin konsolu akıllı telefonlar, tabletler, pc, iş istasyonları ve sunucular dâhil olmak üzere tüm cihazlarda görünürlük sağlar. CDM, Comodo’nun bilinmeyen dosyaları otomatik olarak sandbox’a alan ve bunları kullanıcı verilerine erişemediği veya korunan sisteme zarar veremediği güvenli, sanal bir ortamda çalıştıran patent bekleyen koruma teknolojisini kullanır. Comodo çevreleme teknolojisi, son kullanıcı deneyimi veya iş akışları üzerinde hiçbir etkisi olmazken sıfır gün tehditlerine karşı toplam koruma sağlamanın önemli bir iş teslim karşılamaktadır.

Comodo Aygıt Yöneticisine Nasıl Erişilir?

Aygıt Yöneticisi’ne erişmek için farklı yollar vardır. Buna erişmenin en yaygın yolları Denetim Masası, Komut İstemi veya Bilgisayar Yönetimi’dir. Yeni işletim sistemlerinde, onu açmanın bazı benzersiz yöntemleri vardır; bu işletim sistemi arasında değişir. Aygıt Yöneticisi özel bir komut kullanılarak ve komut satırı veya Çalıştır iletişim kutusu aracılığıyla da açılabilir. Windows’a açmanın kolay bir yolu Komut İstemi’nde doğru komutu yazmaktır. Kayda dikkat edilmesi gereken, Aygıt Yöneticisi’nin Windows’a dâhil olması ve herhangi bir şey indirmeye veya yüklemeye gerek olmamasıdır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı