TeknolojiYazılım

Bağlantınız Gizli Değil Hatası

Bağlantınız gizli değil hatası, birçok web sitesine bağlanırken kullanıcıların karşısına çıkan veya web sitesi sahiplerinin sitelerinde gördükleri güncel hatalar arasındadır. Bağlantı gizli değil hatasını gördüğünde acaba virüs mü bulaştı diye düşünen web site sahiplerinin yanı sıra kullanıcıların site virüslü algısı yarattığını söyleyebiliriz. Google genellikle yönlendirmeler yaparken SSL sertifikası dediğimiz güvenlik sertifikası olmayan web siteleri için gösterdiği ikaz mesajıdır. Servis sağlayıcınız ile görüşmeniz halinde web sitenizin bu sorunu tamamen çözülecektir. Kendinize ait SSL sertifikası almanızda sizin yararınıza olacaktır. Kullanıcılar için ise bu tarz hatalarla karşılaştığınız sitelerin tamamı ne yazık ki virüslü değildir. Giriş yapabilir güvenilir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. SSL verilerin güvenli şekilde saklanabilmesi için geliştirilmiş bir alt yapıdır. SSL şifrelemesi sayesinde siteye yapılabilecek saldırılarda bilgileriniz korunmaktadır.

Bağlantınız Gizli Değil Hatasının Bazı Muhtemel Sebepleri

Süresi Dolmuş SSL Sertifikası

Eğer bir web sitesine sahipseniz ve SSL sertifikasının web siteniz dosyaları içerisine kurduğunuzdan eminseniz sertifika süresini kontrol etmenizde fayda var diyebiliriz. Sertifika süreleri genellikle bir yıllık olduğundan aboneliklerinizi yenilemeniz gerekebilir.

SSL Sertifikasının Sadece Ana Domaine Bağlı Olması

Web sitenizi tamamladığınızda genellikle ana sayfalarda sorun olmaz. Fakat alt alan adına giriş yaptığınızda web sitenizde bu hata ile karşılaşmanız muhtemeldir. Bu durumda SSL sertifikanızı kontrol etmenizdir. Ucuz seçenekli paketlerde genellikle tek bir alan adı için geçerli olan sertifikalar alt alan adlarınızı kapsamayacaktır.

Güvenilir Olmayan Kurumlardan Alınan SSL Sertifikaları

SSL sertifikasını satın almadan da web sitenize kurmanız mümkündür. Herhangi bir ücretsiz sağlayıcılardan SSL alabilirsiniz. Aldığınız SSL sertifikalarını kurmanız halinde Google bu sertifikaları kabul etmeyecektir. Google bu sertifikanın güvenli bir kurum tarafından sağlanmadığını fark ederse bu hatayı karşınıza çıkarması muhtemeldir.

Kullanıcı olarak bu hata ile karşılaşmanız durumunda gizli sekmeden web sitesine erişmeyi deneyin. Bilgisayar saat ve tarihini kontrol edin. Tarayıcınızın ön belleğini, çerezlerini temizleyin. Ortak bir wifi ağında olmadığınızdan emin olun ve sayfayı yenileyin. Hata düzelecektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı