Yazılım

Bilgisayar Duvar Kağıtları ile Arka Planınızı Güzelleştirin

Duvar kağıdı nedir? duvar kağıdını nasıl telefonumuz veya bilgisayarımız için kullanırız? Görsele önem veren insanların telefonları ve bilgisayarları üzerinde yaptığı işlemlerden ilki arkaplanlarını dizayn etmektir. Bunun için ilgilendiği oyun, dizi veya film ile alakalı bir arkaplanı masaüstünde veya telefon whatsapp arkaplanı, kilit ekranının arkaplanında kullanmak için internet üzerinde arama yapmaktadırlar. Peki nasıl doğru arkaplan seçimi yapılır? Arkaplan seçerken neler dikkat edilmesi gerekir? En güzel bilgisayar ve telefon arkaplanlarına nasıl ulaşırız? Bu makalemizde arkaplan seçimi ile ilgili sizlere dikkat etmeniz gereken incelikler göstereceğim. Arkaplan seçerken yanlışlıkla sitenize farklı uygulamalar ve virüsler indirmemeniz için ne yapmanız gerektiği hakkında tavsiyeler vereceğim. O halde geçelim arkaplanın nasıl seçilmesi gerektiğine.

Arkaplan seçerken dikkat etmeniz başlıca unsur telefonunuzun veya bilgisayarınızın çözünürlüğünün kaç olduğu. Eğer çözünürlüğünüzden fazla veya düşük düzeyde bir arkaplan indirirseniz bu oldukça kötü bir görüntü olarak karşınıza çıkacaktır. Arkaplanı kötü görüntü elde etmek için kullanmadığınızın farkındayız. O halde dikkat etmeniz gereken en önemli ve başlıca nokta bu olmalı. Örnek olarak 1200×800 çözünürlüklü bir telefonunuz varsa 600×800 çözünürlüklü bir arkaplanını kullanmanız kötü etki yaratacaktır. Mümkünse telefonunuz ve bilgisayarınızın çözünürlüğü ile aynı olan bir arkaplanını seçmeniz görüntü açısından isabetli bir hamle olacaktır.

Arkaplan seçeyim derken virüs indirmeyin

Severek takip ettiğiniz bir dizinin veya her gün saatlerce oynadığınız bir oyunun arkaplanını telefonunuzda, bilgisayarınızda kullanmak istiyorsunuz. İnternet üzerinde arkaplan araştırması yaptınız ve bir müddet sonra seveceğiniz ölçüde bir arkaplanı buldunuz. Peki bu arkaplanını indirmek için ne yapmalısınız? Bu tarz sitelerde indirme tuşları aynı zamanda reklam kısımlarında da yer almaktadır. Download yazan kısımlara tıklamadan önce onun reklam olup olmadığını anlamalısınız. Genellikle üstüne geldiğinizde çizgi çıkıyorsa ve bir banner olmadığını düşünüyorsanız tıklamanız gereken bağlantı odur. Fakat kare, dikdörtgen bir yazının içerisinde download yazıyorsa tıklamamalısınız. Aksi takdirde bilgisayarınızı formata kadar götürebilecek düzeyde bir virüsü indirmiş olursunuz. Bu konuda oldukça temkinli olmalı, kaş yapayım derken göz çıkarmamalısınız. Güzel bir arkaplanına sahip olmanız dileğiyle.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı