MobilYazılım

Bilgisayardan İphone Resim Atma

-İlk adım olarak; bilgisayarınıza iTunes programını indirip yüklemelisiniz.
-İkinci adım olarak; iTunes programını yükledikten sonra, İphone telefonunuzun USB kablosunu yüklediğiniz ve fotoğraf aktarmak istediğiniz bilgisayara takınız.
-Üçüncü adım olarak; USB kablosu yardımıyla bağlandığınız bilgisayarın ekranında ‘ Bu Bilgisayara Güvenilsin mi?’ yazısı çıkacaktır. Gelen bu yazının altında ‘Güven’ ve ‘Güvenme’ yazacaktır. ‘Güven’ butonuna tıklayınız.
-Dördüncü adım olarak; iTunes programını aktif hale getirin. ‘Aygıt’ simgesine tıklayınız.

– Beşinci adım olarak; iTunes programının sol tarafında yeni seçenekler oluşacaktır. Bu seçeneklerden ‘ Fotoğraflar’ olanını seçip işaretleyiniz.
_Altıncı adım olarak; ‘’Fotoğraflar’’ butonunun içerisinden ‘’Fotoğrafları Eş zamanla’’ butonuna tıklayınız. ‘’Şuradaki Fotoğrafları Kopyala:’’ yazısının yanındaki alana tıklayarak, İphonenize aktarmak istediğiniz fotoğrafların olduğu klasörü seçin. Eğer böyle bir klasör gözükmüyorsa , bilgisayarınızda yeni bir klasör oluşturunuz. İçerisine fotoğraflarınızı taşıyarak bu işlemi sağlayabilirsiniz.

-Yedinci adım olarak, Klasör seçimini de tamamladıktan sonra ‘’Uygula’’ butonu ile artık bilgisayardaki fotoğrafları iPhone cihazınıza aktarma işlemini başlatabiliriz.
Bu işlemlerin sonucunda, belirttiğiniz klasördeki fotoğrafların sayısı ve boyutu ile orantılı olarak kısa bir süre içerisinde resimleriniz iPhone cihazınıza yüklenecektir. Resimlerinizi bir bilgisayardan İphone aktarımı yapmak istiyorsanız iCloud kullanmalısınız.

Apple, iPhone’unuzda çektiğiniz fotoğrafların bilgisayarınızda ve iPad’inizde kolayca bulunabilmesini sağlamak için iCloud, bulut depolama ve senkronizasyon hizmetini kullanır. Kablo ve senkronizasyon ihtiyacını ortadan kaldırmak çok faydalı bir hizmettir.
Fotoğraf kitaplığınıza ve iPhone’unuza eklenecek fotoğrafları seçin. Fotoğraflar uygulamasını açıp Fotoğraflar kitaplığınıza eriştikten sonra, sayfanın sağ üst köşesinde bir “Yükle” simgesi olmalıdır. Bunu tıklayın ve iPhone’unuza eklemek istediğiniz fotoğraflar için bilgisayarınıza göz atın. Aynı anda birden fazla dosya seçmek istiyorsanız, CTRL tuşunu basılı tutun ve her bir fotoğrafı tıklayın.

İPhone’unuza eklemek istediğiniz fotoğrafları seçtikten sonra Aç / Seç’i tıkladığınızda iCloud Fotoğraf Kitaplığınıza yüklenir. 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı