Yazılım

Chrome Açılmıyor

Google Chrome açılmaması veya çökmesi günümüzde sık görülen olaylardan biridir. Özellikle ani çökmelerde kişiler neler yapabileceğini tam olarak kestirememektedir. Google Chrome’u açmak için birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Kişiler kısa bir sürede, çözüm yollarıyla beraber Chrome’u baştan tekrar başlatabilir. Bunun için alternatif yöntemleri deneyerek açılıp, açılmadığını deneyebilirsiniz.

Google Chrome’u Açma Yöntemi

Google Chrome çökme durumunda en çok denenecek ilk seçenek bilgisayarınız kontrol, alt ve sil yaparak görev yöneticisini açabilirsiniz ve görev yöneticisine girerek bilgisayarın içerisinde açık bulunan Chrome uygulamalarını kapatabilirsiniz. Bu işlemin işe yaramaması durumunda, kişiler bilgisayarınızı tekrar kapatıp, açabilirsiniz. Eğer ki çözüm yollarınız işe yaramıyorsa, Google Chrome’u denetim masası üzerinden, kaldırarak bilgisayarınızdan silebilirsiniz. Alternatif tarayıcılardan veya İnternet Explorer üzerinden Chrome’u tekrar indirip, kurabilirsiniz. Eğer Google’a giriyor fakat sayfaları yükleyemiyorsanız, Google güncelleme yapmak istiyor olabilir. Bu gibi durumlarda, ayarlar menüsüne girerek Google Chrome hakkında bölümünden, Google sürümünüzü güncelleyerek tekrar yükleyebilirsiniz. Bu yöntemler genel olarak Google Chrome hatasını çözmektedir ancak bu sorunu çözemezseniz bilgisayarınızı sıfırlayabilirsiniz. Bunun için başlat kısmına, bilgisayarı fabrika ayarlarına döndür yazarak basit bir işlemle bilgisayarınızı sıfırdan başlatabilirsiniz. Bununla beraber sürekli olarak Google üzerinden bu hatayı alıyorsanız Google’ın resmi adresine istek formu yollayabilirsiniz.

Zararlı Yazılımlar Yüzünden Google Chrome’un Açılmaması

Zararlı yazılımlar yüzünden Google Chrome açılmıyorsa kişiler Google üzerinden Chrome temizleme aracını ekleyebilirler veya Adwcleaner programını indirerek cihazını virüslerden temizleyebilirler. Bunun için internet tarayıcınıza bunu yazarak indirebilirsiniz ve sonrasında indirilen dosyanın üzerine tıklayarak başlat komutunu vererek işleminize başlayabilirsiniz. Bu tür yazılımlar genel olarak yönetici izni ile çalışmaktadır bunun için sağ tık yapıp yönetici olarak çalıştır komutuyla yazılımı çalıştırabilirsiniz. Sonrasında kullanıcı sözleşmesini kullanarak, devam seçeneği ile işleminize devam ettirebilirsiniz. Yazılım çalıştıktan sonra sıfırla butonu üzerinden işleminizi sonlandırabilirsiniz. Bununla beraber aletiniz de virüs olduğunu düşünüyorsanız önbellek temizlemesi de yapabilirsiniz. Bunun için Chrome önbelleği ve diğer tarayıcı verilerini temizlemeniz gerekmektedir. Açık olan aktif Chrome sayfalarını kapatın bilgisayarınızı yenileyin veya Chrome’dan çıkın.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı