Yazılım

Deep Freeze Nedir?

Deep Freeze iş istasyonu yapılandırmaları yıkılmaz hale getirir. Yeniden başlatma sırasında 0 iş istasyonu kurtarma garanti eder. Şifre koruması ve tam güvenlik sağlar. Birden fazla sabit disk ve bölümleri korur. Yapılandırma sürüklenme ve yanlışlıkla sistem yanlış yapılandırma önler. Tüm iş istasyonlarında yazılım uyumluluğunun korunmasına yardımcı olur. Basit bir yeniden başlatma ile yetkisiz değişikliklerden iş istasyonlarını korur.

Deep Freeze, Faronics tarafından Microsoft Windows, kaydedilmiş yapılandırma için bir bilgisayara geri yükleyerek iş istasyonu veya sunucu üzerinde çekirdek işletim sistemi ve yapılandırma dosyaları korumak için, her zaman bilgisayarı yeniden sistem yöneticileri sağlayan ve macOS İşletim Sistemlerinde Yazılım uygulaması geri yüklemek için yeniden doğmuş gibi olduğunu.

Deep Freeze, bir bilgisayarı zararlı kötü amaçlı yazılımlardan da koruyabilir, çünkü bilgisayar yeniden başlatıldığında indirilen dosyaları otomatik olarak siler (veya daha doğrusu artık “görmez”). Deep Freeze kullanmanın avantajı, çok az sistem kaynağı kullanması ve böylece bilgisayar performansını büyük ölçüde yavaşlatmamasıdır. Dezavantajı, gerçek zamanlı koruma sağlamamasıdır, bu nedenle kötü amaçlı yazılımları kaldırmak için virüslü bir bilgisayarın yeniden başlatılması gerekir.

Sınırlamalar ve Güvenlik

Deep Freeze, yalnızca iş istasyonlarını “yeni başlatılmış” bir durumda korur. Yani, Deep Freeze, yeniden başlatmalar arasında korunan sabit disklerle/bölümlerle kalıcı olarak kurcalanmayı önler, ancak yeniden başlatmalar arasındaki kullanıcı etkinliği program tarafından sınırlı değildir. Örneğin, Deep Freeze uygulama yüklemesini engellemez; bir kullanıcı, kullanıcıların şifrelerini internete bağlı bir sunucuya gizlice göndermek için tasarlanmış bir web tarayıcısının değiştirilmiş bir sürümünü (ancak bilinmeyen kullanıcı için görünüşte zararsız) yükleyebilir. Geçici bir çözüm olarak, Deep Freeze, kullanıcı çıkışından sonra yeniden başlatılacak, seçilen bir hareketsizlik döneminden sonra kapanacak veya bu tür yüklemelerin korunmadığından emin olmak için zamanlanmış bir zamanda yeniden başlatılacak/kapanacak şekilde yapılandırılabilir (sistemin yeniden başlatılması sistemi Orijinal, değiştirilmemiş durumuna döndürür).

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı