Yazılım

Dünyanın İlk Yapay Zeka İşletim Sistemi : aiWARE

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yapay zeka teknolojisinde de önemli ilerlemeler kaydediliyor. Veritone isimli şirket, dünyanın ilk yapay zeka işletim sistemini geliştirdi.

ABD merkezli Veritone, dünyanın ilk yapay zeka işletim sistemini geliştirdi. “aiWARE” isimli işletim sisteminde programlar yerine yapay zekalar çalışıyor. Veritone tarafından yapılan açıklamada, yapay zeka işletim sistemi işleri diğer işletim sistemlerine göre çok daha kolay bir şekilde yerine getiriyor.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık hayatımıza daha fazla etki eden yapay zeka sistemleri ilerleyen süreçte pek çok ürün ya da servis ile birlikte karşımıza çıkacak. Veritone ise yapay zeka sistemini bir işletim sisteminde birleştirdi.

aiWARE Neler Sunuyor?

Yapay zeka sistemlerini geliştirmek ve bu yapay zeka sistemlerini başarılı bir şekilde kontrol etmek zorlu ve maliyetli bir süreci beraberinde getiriyor. Geliştirilen aiWARE ise bu zorlu sürecin üstesinden çok kolay bir şekilde gelinmesini sağlıyor. Oluşturulan bu yapay zeka ile birlikte, bilgisayarlar ve akıllı telefonlarda kullanılan işletim sistemleri, cihazların donanım parçalarını bir araya getirip komut verme süreçlerini çok daha kolay hale getiriyor.

aiWARE sistemini anlamak için basit bir örnek üzerinden gidebiliriz. Apple’ın iPhone 4S modeli ile birlikte duyurduğu Siri sesli asistanı ile birlikte kullanıcılar komutlarını sesli olarak belirterek yerine getirebiliyordu. aiWARE işletim sisteminde ise programlar yerine yapay zekalar bulunuyor ve bu yapay zekalar kullanıcıların komutlarını yerine getiriyor. Pek çok kurum ve kuruluş için heyecan verici olarak nitelendirilen aiWARE sisteminin ilerde bir vazgeçilmez olup olmayacağını göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı