Yazılım

En Hızlı İnternet Hızını Merak Edenler Buraya!

Avustralya’daki 3 meraklı gezegenin en büyük internet hızını buldu.Bu hız ile, sadece 1 saniyede 1.000 HD film kaydetmek olası bir durum.

İnternet hızından hoşnut musunuz bilmiyoruz, fakat dünya genelin de gördüğümüz ülke olarak çok büyük hareketlere sahip olmadığımız açık bir şekilde görülüyor.Avustralya’daki 3 meraklı gezegenin en büyük internet hızını buldu.Bu hız ile sadece 1 saniyede 1.000 HD film kaydetmek olası bir durum.

Gezegenin 5G’ye adım adım ilerlediği zamanımızda, ülkemizde halen altyapı sorunlarının sürdüğü ortada fakat normların büyümesi herkesin refahı için büyük merak arz ediyor.Avustralya’daki araştırmacılar da bunun için çabalıyor.

3 araştırmacı dünyanın en yüksek hızını Avustralya’da ölçümlemiş.Avustralya’daki 3 meraklı gezegenin en büyük internet hızını buldu.Bu hız ile, sadece 1 saniyede 1.000 HD film kaydetmek olası bir durum.Araştırmacılar bu iş için Micro-Comb izinden bir alet kullanmışlar.

Mevcut telekom donanımından daha az ve daha küçük olan bu alet de 80 lazer yoluyla iletişim sağlanırken, mevcut internet altyapısı yolundan sayede en kullanışlı internet hızını uğraşan insanlar bulmuşlar.

Araştırmacılar bu izle saniyede tam 44.2 Terabit internet hızına yetişmeye başarmışlar.Bu performans ile saniyede 1000 HD filmi hafızalarına depolamak tabi ki de mümkün.

Dr. Bill Corcoran (Monash), araştırmacı Arnan Mitchell (RMIT) ve Profesör David Moss (Swinburne) tarafından bulunan bu birden fazla kişi, uğraştıkları çalışmanın ardından bulundukları haberlerde, “Şu sırada mevcut korona virüs pandemisi dolayısıyla ile mesafeli çalışma ve sosyalleşme için internetten şu zamana kadar eşi benzeri görülmemiş şekilde faydalanıyorlar.

Avustralya’daki 3 meraklı gezegenin en büyük internet hızını buldu.Bu hız ile sadece 1 saniyede 1.000 HD film kaydetmek olası bir durum.

Avustralya’daki 3 meraklı gezegenin en büyük internet hızını buldu.Bu hız ile, sadece 1 saniyede 1.000 HD film kaydetmek olası bir durum.Bu da bize internet bağlantı performansımızın hafızasını sınırlandırmamız gerektiğini bizlere gösterdi” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı