TeknolojiYazılım

En İyi 5 Ücretsiz Görüntülü Görüşme Uygulaması

Corona virüs süreci boyunca evlerinde kalmak zorunda kalan insanlar birbirleriyle iletişim kurabilmek için çeşitli uygulamalardan faydalanmakta. Bu uygulamalardan en çok kullanılanı Zoom, geçtiğimiz günlerde kişisel bilgileri Facebook’a sızdırmasıyla gündeme gelmişti. Bu gelişme üzerine ülkemizde de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Zoom ile ilgili uyarı niteliği taşıyan bir açıklama yapılmıştı.

Zoom tarafından yapılan açıklamada ise kişisel bilgilerin istemeden de olsa Çin merkezli şirketlerle ve Facebook’la paylaşıldığı bildirildi. Kişisel verilerin bu kadar önemli olduğu bir dönemde bu tip uygulamaların kullanılması kişiyi hemen hemen her yönden tehlikeye atıyor. Bu sebeple bu yazımızda sizlere Zoom’un alternatifi olabilecek 5 ücretsiz görüntülü görüşme uygulamasını tanıtacağız.

1- Jitsi

Zoom uygulamasına alternatif olarak kullanabileceğimiz uygulamalardan biri Jitsi.  Açık kaynak kodlu olarak çıkartılan Jıtsi görüntülü görüşme özelliğinin yanı sıra kullanıcılarına chat yapabilme imkanı da sunmaktadır. Corona virüs sonrası özelliklerini daha da arttırmayı planlayan Jitsi uygulamasını iOS ve Android’den indirebilirsiniz.

2- Skype

Listemizde en eski programlardan biri olan Skype internetle haşır neşir olan hemen hemen herkesin kullandığı bir programdır. Yazılı sohbet için de kullanılabilen Skype, bilgisayar üzerinden de kullanılabilmektedir. Skpye uygulamasını kendi sitesinden, Android ve iOS üzerinden indirebilirsiniz.

3- StarLeaf

Corona virüs salgını öncesinde de popüler bir uygulama olan StarLeaf, özellikle kurumsal şirketler tarafından kullanılan bir uygulamadır. Salgın öncesi ücretli olan uygulama salgın sonrası tüm kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmuştur.

4- Hangouts

Bir Google uygulaması olan Hangouts her ne kadar popüler bir uygulama olmasa da kişisel veri güvenliği açısından kullanıcılarına güven veriyor. İOS ve Android üzerinden indirilebilen Hangouts, aynı anda 30 kişinin birden görüntülü olarak sohbet edebilmesini sağlıyor.

5- Whereby

Whereby görüntülü görüşme uygulamasının ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki versiyonu mevcut. Ücretsiz versiyonunda 4 kişiye kadar canlı sohbet imkanı sağlıyor. Youtube entegrasyonu da mevcut olan Whereby uygulamasını Android ve İOS üzerinden indirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı