TeknolojiYazılım

ERR_CACHE_MISS Hatası Nedir|Nasıl Düzelir?

ERR_CACHE_MISS, hatalı ayarlar ve yapılandırmalar, tarayıcının önbelleği, uygun olmayan uzantılar ve benzer sorunlar nedeniyle ortaya çıkan tarayıcıya özgü bir hatadır. 
Çoğu durumda, ERR_CACHE_MISS hatası tarayıcıyı yeniden başlattıktan veya mevcut en son sürüme güncelledikten sonra kaybolur. Bununla birlikte, durumunuzda yardımcı olmadıysa, tarayıcının önbelleğini, geçmişini kaldırma, varsayılan ayarlarını sıfırlama veya ağ ayarlarını sıfırlama da dahil olmak üzere birkaç numara yapmanız gerekebilir. Aşağıda her bir ERR_CACHE_MISS hata düzeltmesinin nasıl gerçekleştirileceği ile ilgili talimatları bulabilirsiniz.

Sonuçta, ERR_CACHE_MISS hatasını düzeltemiyorsanız, Internet Bağlantıları Sorun Giderici (Açık Ayarlar -> Güncelleme ve Güvenlik -> Sorun Giderme) çalıştırmayı deneyin ve sistemin herhangi bir sorun tespit edip etmediğini kontrol edin. Hiçbir şey yardımcı olmazsa, sorun web sitesinin sunucu sonundan kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda, sorunu giderebilecek tek kişi web sitesinin yöneticisi olduğundan düzeltmeyi beklemeniz gerekir. Uzun süredir göz atma verilerini temizlemediyseniz, üzerindeki dosyaların bazıları bozuk olabilir. Bunu kontrol etmenin tek yolu tarama verilerini tamamen temizlemektir. Kayıtlı şifreleri ve diğer kişiselleştirilmiş verileri kaybetmek istemiyorsanız, Temel veri temizleme seçeneğini belirleyin:

Google Chrome’u açın ve Diğer simgesini (pencerenin sağ üst köşesinde üç dikey nokta) tıklayın.
Ayarlar’ı seçin ve aşağı kaydırın ve Gelişmiş’e tıklayın.
Şimdi Tarama verilerini temizle seçeneğini bulun ve tıklayın.
Varsayılan olarak üç seçeneğin işaretlendiği bir kutu görmelisiniz – Tarama geçmişi, Çerezler ve diğer site verileri ve Önbelleğe alınmış resimler ve dosyalar. Hiçbirinin işaretini kaldırmayın, çünkü bu tür verilerin temizlenmesi gerekir.
Tamamlandığında, Google Chrome’u yeniden başlatın ve hatanın devam edip etmediğini kontrol edin.Google Chrome’u açın ve adres çubuğuna chrome: // uzantıları yazın.
Alternatif olarak, Diğer düğmesini (üç dikey nokta) tıklayabilir, Diğer araçlar seçeneğini tıklayabilir ve Uzantılar’ı seçebilirsiniz.
Etkin uzantıların listesini dikkatlice kontrol edin ve aşina olmadığınız uzantıları devre dışı bırakın.
Bu amaçla, Etkin’in yanındaki kutunun işaretini kaldırın veya uzantıyı tamamen kaldırmak için çöp tenekesi simgesini tıklayın.
Tarayıcıyı yeniden başlatın.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı