Sosyal MedyaYazılım

Facebook Discover, Artık Siteleri Metin Formatında Görüntülüyor!

Ses, video ve görsel gibi yüksek veri tüketimi sağlayan formatların arka planda çalışmasını devre dışı bırakan Discover uygulaması, düşük veri paketlerine sahip olan kullanıcılarının bilgi erişimini de artırıyor. 

Facebook, çevrim içi olarak bilgiye erişim sağlayamayan kullanıcılar için yeni Discover uygulamasını yayınlamış oldu.

Discover uygulaması, Android ve mobil tarayıcılar sayesinde kullanıma açılmış olan Discover uygulaması, kullanıcıların siteleri metin formatında açabilmelerine imkan sunacak.

Facebook’un Free Basics İnisiyatfi’nin bir parçası konumunda olan Discover uygulaması için firmanın Bitel, Entel, Claro ve Movistar mobil operatörleri ile iş birliği içinde olduğunu belirtelim.Şimdilik Peru kullanıcılarına açık olan uygulama, daha test aşamasını tamamlayamadı.

Discover uygulaması, Peru’da bulunan kullanıcılara her gün 10 MB’lık ücretsiz veri kullanım hakkı veriyor.Facebook yetkililerinin yapmış olduğu açıklamalara göre tanımlanan günlük veri kullanım hakları firmanın ortak olduğu mobil operatörler tarafından belirlenmektedir.Bu hususta Discover uygulamasının test edilmesi düşünülen diğer ülkelerde, ücretsiz verilen günlük veri kullanım hakkının günde 20 MB’a çıkarılabileceği düşünülüyor. 

Facebook tarafından yapılan açıklamada ücretsiz tanımlanan veri limitinin, kullanıcılar tarafından Discover uygulamasını nasıl kullanıldığı ve günlük ne kadar veri tükettim yaptığına bağlı olarak yeniden gözden geçirilebileceğini söyleyebiliriz. 

Facebook’un uzun zamandır geniş kitlelere internet getirmek için birçok projeye imza attığı biliniyor.Uzun zamandır bu konuda Internet.org projesi üzerinden ilerlemekte olan firma, Hindistan’da Express WiFi projesini hayata geçirerek bölgede internet kullanımını arttırmayı hedefliyordu.Bu proje ile beraber Facebook’un 10 binden fazla ticari işletme ile ortaklık kurarak internet planları satmaktaydı.

Facebook’un Ürün Yöneticilerinden olan Yoav Zeevi konu ile alakalı yapmış olduğu açıklamalarda şu ifadeleri kullandı: 

“Corona virüs salgını süresince insanların bağlantıda kalmaları için yardımcı olmanın ve internette bulunan sağlık bilgilerine ve diğer kaynaklara erişimi kolaylaştırmanın yollarını araştırmanın özellikle önemli olduğuna inanmaktayız.İnsanları doğru sağlık bilgilerine ulaştırmak için devam etmekte olan çalışmalarımızın bir parçası olarak, corona virüs sağlık kaynaklarını Discover’ın ana sayfasında özellikle vurgulayacağız.’’

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı