Yazılım

Gmail’e Sevindiren Yenilik Geliyor!

Geçtiğimiz günlerde Gmail, Android tarafında siyah bir temaya geçmişti.Birçok kullanıcılar için koyu ara yüz-siyah / özelliği aktif edilmeye başlanan uygulama, artık hem Android hem de iOS için koyu ara yüz sundu.

Bundan sonra şirketin bütün Gmail kullanıcıları için geniş çaplı olarak uygulamaya koyduğu bu özellik, kullanıcıları fazlasıyla memnun etmekte.Çok yakında herkes için aktif edileceği belirtilen koyu ara yüz modu, normal olarak ara yüzü siyah hale döndürerek çok daha kullanışlı hale getirmekte.Düşük ışıktaki kullanımı çok rahatlatan bu mod, bunun yanında OLED ekranlı modellerde pil ömrüne de olumlu katkı sağlamakta.

En çok kullanılmakta olan e-posta servisi Gmail, kendini sürekli geliştirmektedir.Artık popüler servisin Web sürümünü sevindirecek olan bir yenilik gelecek.Gmail Web sürümü mobil uygulamalara rağmen günümüzde bile oldukça yüksek oranda tercih edilmekte.

Şirketin web sürümü için son güncellemesi ise gelişmiş bir hızlı ayarlar menüsü olmakta.Özellikleri çok kısıtlı olan ayarlar menüsünü yeni dönemde sayfanın üst sağ köşesine yerleştirilecek hızlı ayarlar ile değiştirecek firma, burada kişilerin karşısına birçok gelen kutusu düzenleme seçeneği çıkaracağını göstermekte.

Görsel bakımından güzel hazırlanmış olan yeni menü, tasarımsal değişiklilere de olanak sağlıyor.Yeni çıkan yeni özelliğin tüm kullanıcılara gelmesi ise biraz zaman alacak gibi duruyor.

En son iOS sürümüne gelen yenilikle gündem konusu olan Gmail için “koyu ara yüz modu / koyu tema / dark mode” geçtiğimiz günlerde sonunda iOS sürümüne geniş çaplı olarak dağıtıma başlanmıştı.Sunucu sayesinde ülkemize de gönderilmeye başlanan bu koyu ara yüz, sonunda gelmesi ile oldukça sevindirdi.

Uzun bir süre açılış ekranında görünen fakat genel olarak normla olarak kullanılmayan bu tema, iOS 13’ün koyu modu özelliği açık ise uygulama içinde otomatik olarak açılmakta, açık değilse kullanıcılar Gmail’in “Ayarlar” bölümü üzerinden bu yeni ara yüzü özelliğini aktif edebilecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı